Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Miloš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Inšpektor hasičov je vo väzbe, od ľudí mal brať úplatky

Autor: SITA, 12. júna 2014 15:52
stb puta ilustračné foto Foto: SITA/Martin Havran
BANSKÁ BYSTRICA 12. júna (WEBNOVINY) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici vo štvrtok zobral do väzby 50-ročného inšpektora Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove majora inžiniera Gejzu M., ktorého Národná protikorupčná jednotka obvinila z viacnásobnej korupcie a zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Prokurátor žiadal väzbu aj pre ďalšie dve osoby, ktoré údajne inšpektora podplácali, ale sudca návrh neakceptoval. Rozhodnutie nie je právoplatné. Prokurátor i obvinený podali sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Korupcia súvisí s postavením Gejzu M. ako odborného inšpektora oddelenia prevencie na Okresnom riaditeľstve HaZZ v Prešove. Inšpektor vydával súhlasné stanoviská HaZZ na účely stavebného konania k rodinným domom, ale aj k iným objektom a rekonštrukciám a stavebným úpravám. Za to požadoval úplatky v rôznej podobe. Napríklad elektrikár dostal kladné stanovisko po tom, ako inšpektorovi v jeho rodinnom dome urobil elektrickú inštaláciu.

Od ďalšej žiadateľky dostal štyri kreslá, od zástupcu istej firmy prevzal v hotovosti 50 eur, od iného zatiaľ nezistenú sumu, od ďalšieho presne neurčenú čiastku vo výške približne 100 eur. Inšpektor zároveň vyhotovoval riešenia protipožiarnej bezpečnosti stavieb, hoci na to nemal licenciu.
Okrem inšpektora sú vo veci stíhaní za podplácanie ďalší šiesti ľudia.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety