Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kiskova známka žne úspech, v Poprade sa na ňu stálo v radoch

Autor: SITA, 16. júna 2014 11:08
kiska znamka Takto vyzerá nová známka s podobizňou nového prezidenta Andreja Kisku. Foto: www.postoveznamky.sk
POPRAD 16. júna (WEBNOVINY) – O novú prezidentskú známku, opečiatkovanú príležitostnou poštovou pečiatkou "Popradský rodák Andrej Kiska prezidentom" je v Poprade veľký záujem. Už pred 7:00, kedy začína prevádzku pošta Poprad 1, stálo pred poštou niekoľko záujemcov o prezidentskú známku a pečiatku.

Deň inaugurácie prezidenta Andreja Kisku si môžete pozrieť ---------> TUPopradská pošta zriadila pri tejto príležitosti samostatnú poštovú priehradku, kde si môžu záujemcovia okrem známky kúpiť aj Obálku prvého dňa vydania (FDC) a Pamätný list a opečiatkovať ich príležitostnou pečiatkou. Za necelú tri hodiny zavítalo k priehradke približne 100 ľudí.

Obrazom: Andrej Kiska sa stal štvrtým prezidentom SlovenskaPricestovali aj ľudia z východu a stredu

Pošta predala niekoľko stoviek známok, pamätných listov a obálok, keďže mnohí si kupujú aj viacero exemplárov. Ako povedal jeden zo záujemcov o novú prezidentskú známku a pečiatku, "je to spomienka, hlavne pre našich potomkov". Pre príležitostnú poštovú pečiatku si v pondelok prišli záujemcovia nielen z Popradu, ale i z viacerých miest východného a stredného Slovenska.

Obrazom: V týchto priestoroch bude úradovať nový prezident Kiska


Príležitostnú poštovú pečiatku "Popradský rodák Andrej Kiska prezidentom" s domicilom pošty Poprad 1 používa táto popradská pošta len v dnešný deň. Pečiatka nahrádza klasickú dennú poštovú pečiatku.

"Príležitostná poštová pečiatka je iniciatívou popradského klubu filatelistov, ktorí si ňou chcú pripomenúť významnú udalosť, a to, že slovenským prezidentom sa po prvýkrát v histórii stal Popradčan - Andrej Kiska," uviedol predseda Klubu filatelistov v Poprade Rastislav Ovšonka.

REAKCIE opozície na nástup Andreja Kisku do úradu prezidenta nájdete --->>>> TU.
Filatelisti dajú prezidentovi darček

Jedna z obálok prvého dňa vydania, na ktorej je nová prezidentská známka a príležitostná pečiatka poputuje aj do prezidentského paláca. Obálka s jedinečnou príležitostnou poštovou pečiatkou, ktorej návrh vytvoril Adrian Ferda, je darčekom Klubu filatelistov v Poprade novému slovenskému prezidentovi.

Známku Prezident Slovenskej republiky vydala Slovenská pošta v náklade osem miliónov kusov. Autorom výtvarného návrhu známky je akademický maliar Vladislav Rostoka, rytcom Martin Činovský. Oficiálne začal predaj známky práve v pondelok.

Obálka prvého dňa vydania (FDC) vyšla v náklade 3400 kusov. Pamätný list, pripomínajúci inauguráciu nového slovenského prezidenta Andreja Kisku, vyšiel v náklade len 2000 kusov.

Andrej Kiska sa stal v nedeľu 15. júna štvrtým prezidentom SR. Sľub predpísaný Ústavou SR zložil do rúk predsedníčky Ústavného súdu SR Ivetty Macejkovej na slávnostnej schôdzi Národnej rady SR v bratislavskej Redute.

Odporúčame:

Prezident vtipkoval s chlapcom v dave, potlesk ho povzbudil

Prezident je na prvej návšteve, stretol sa s prezidentmi V4

Opozičné strany vítajú nástup Kisku, pozrite si ich reakcie

Andrej Kiska sa stal prezidentom, na hrade hostil osobnosti

Chcem byť oporou aj partnerom, odkázal nový prezident vláde

Obrazom: V týchto priestoroch bude úradovať Andrej Kiska

Paška dúfa, že nový prezident pôjde v línii GašparovičaPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety