Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kiskova známka žne úspech, v Poprade sa na ňu stálo v radoch

Autor: SITA, 16. júna 2014 11:08
kiska znamka Takto vyzerá nová známka s podobizňou nového prezidenta Andreja Kisku. Foto: www.postoveznamky.sk
POPRAD 16. júna (WEBNOVINY) – O novú prezidentskú známku, opečiatkovanú príležitostnou poštovou pečiatkou "Popradský rodák Andrej Kiska prezidentom" je v Poprade veľký záujem. Už pred 7:00, kedy začína prevádzku pošta Poprad 1, stálo pred poštou niekoľko záujemcov o prezidentskú známku a pečiatku.

Deň inaugurácie prezidenta Andreja Kisku si môžete pozrieť ---------> TUPopradská pošta zriadila pri tejto príležitosti samostatnú poštovú priehradku, kde si môžu záujemcovia okrem známky kúpiť aj Obálku prvého dňa vydania (FDC) a Pamätný list a opečiatkovať ich príležitostnou pečiatkou. Za necelú tri hodiny zavítalo k priehradke približne 100 ľudí.

Obrazom: Andrej Kiska sa stal štvrtým prezidentom SlovenskaPricestovali aj ľudia z východu a stredu

Pošta predala niekoľko stoviek známok, pamätných listov a obálok, keďže mnohí si kupujú aj viacero exemplárov. Ako povedal jeden zo záujemcov o novú prezidentskú známku a pečiatku, "je to spomienka, hlavne pre našich potomkov". Pre príležitostnú poštovú pečiatku si v pondelok prišli záujemcovia nielen z Popradu, ale i z viacerých miest východného a stredného Slovenska.

Obrazom: V týchto priestoroch bude úradovať nový prezident Kiska


Príležitostnú poštovú pečiatku "Popradský rodák Andrej Kiska prezidentom" s domicilom pošty Poprad 1 používa táto popradská pošta len v dnešný deň. Pečiatka nahrádza klasickú dennú poštovú pečiatku.

"Príležitostná poštová pečiatka je iniciatívou popradského klubu filatelistov, ktorí si ňou chcú pripomenúť významnú udalosť, a to, že slovenským prezidentom sa po prvýkrát v histórii stal Popradčan - Andrej Kiska," uviedol predseda Klubu filatelistov v Poprade Rastislav Ovšonka.

REAKCIE opozície na nástup Andreja Kisku do úradu prezidenta nájdete --->>>> TU.
Filatelisti dajú prezidentovi darček

Jedna z obálok prvého dňa vydania, na ktorej je nová prezidentská známka a príležitostná pečiatka poputuje aj do prezidentského paláca. Obálka s jedinečnou príležitostnou poštovou pečiatkou, ktorej návrh vytvoril Adrian Ferda, je darčekom Klubu filatelistov v Poprade novému slovenskému prezidentovi.

Známku Prezident Slovenskej republiky vydala Slovenská pošta v náklade osem miliónov kusov. Autorom výtvarného návrhu známky je akademický maliar Vladislav Rostoka, rytcom Martin Činovský. Oficiálne začal predaj známky práve v pondelok.

Obálka prvého dňa vydania (FDC) vyšla v náklade 3400 kusov. Pamätný list, pripomínajúci inauguráciu nového slovenského prezidenta Andreja Kisku, vyšiel v náklade len 2000 kusov.

Andrej Kiska sa stal v nedeľu 15. júna štvrtým prezidentom SR. Sľub predpísaný Ústavou SR zložil do rúk predsedníčky Ústavného súdu SR Ivetty Macejkovej na slávnostnej schôdzi Národnej rady SR v bratislavskej Redute.

Odporúčame:

Prezident vtipkoval s chlapcom v dave, potlesk ho povzbudil

Prezident je na prvej návšteve, stretol sa s prezidentmi V4

Opozičné strany vítajú nástup Kisku, pozrite si ich reakcie

Andrej Kiska sa stal prezidentom, na hrade hostil osobnosti

Chcem byť oporou aj partnerom, odkázal nový prezident vláde

Obrazom: V týchto priestoroch bude úradovať Andrej Kiska

Paška dúfa, že nový prezident pôjde v línii GašparovičaPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy