Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Viliam

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Harabin sa sťažuje v Štrasburgu na verdikt ústavného súdu

Autor: SITA, 16. júna 2014 16:01
V Sobranciach volia šéfa súdnej rady, Harabin dostal petíciu Predseda najvyššieho súdu Štefan Harabin sa sťažuje na Európskom súde pre ľudské práva. Foto: SITA/Ivan Fleischer
BRATISLAVA 16. júna (WEBNOVINY) – Predseda najvyššieho súdu Štefan Harabin sa opäť obrátil na Európsky súd pre ľudské práva. Tento raz sa sťažuje na to, že mu ústavný súd neumožnil obnovu konania o disciplinárnom návrhu za neumožnenie kontroly ministerstva spravodlivosti na jeho súde.

"Musím podávať sťažnosť, aby som chránil záujmy ostatných občanov, pretože keď ja sa nedovolám práva, tak potom radový občan sa ako môže dovolať práva," vyhlásil Harabin. Podľa jeho slov nová sťažnosť dostala v Štrasburgu absolútnu prioritu.

Odporúčame:

Harabin by mohol šéfovať celému trestnoprávnemu kolégiu"Veď už bolo aj rokovanie Rady ministrov s ústavným súdom," dodal. Harabin podľa vlastných slov v sťažnosti žiada "všetko, čo sa podľa zákona dá". O požadovanej sume sa baviť nechcel. "Lebo aj to venujem charite. Ten plat mi bude musieť byť zaplatený aj s úrokmi," dodal Harabin. Podľa neho by sa mali novinári pýtať, či to zaplatia exministri Lucia Žitňanská a Ivan Mikloš.

Harabin žiadal ústavný súd o obnovu konania, v ktorom ho disciplinárne potrestali za neumožnenie kontroly rezortu financií na najvyššom súde zrážkou 70 percent platu na obdobie jedného roka. Svoju žiadosť o obnovenie konania Harabin podal na základe verdiktu ESĽP, ktorý uznal, že v tomto konaní bolo porušené jeho právo na spravodlivý proces.
europsky sud pre ludske prava ilustračné foto Foto: Guardian.co.uk


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety