Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Vlasta

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Zmeny v Smere sa podľa Vladimíra Maňku budú diať aj po sneme

Autor: SITA, 17. júna 2014 08:58
smer ilustračné foto Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) – Zmeny v Smere-SD sa budú podľa podpredsedu strany Vladimíra Maňku diať nielen na sneme, ktorý bude 28. júna. Ako povedal v utorok pre agentúru SITA, v strane urobia rozsiahlu analýzu, po nej bude zrejmé, kde sa udejú zmeny. Maňka však očakáva, že to bude vo všetkých oblastiach. "Musíme prehodnotiť všetky oblasti," dodal.

Odporúčame:

Maďarič skončil na poste podpredsedu Smeru za Ficovu prehru
Po Maďaričovi by mohol skončiť aj Maňka

V pondelok večer o pripravovanom sneme rokovalo Predsedníctvo Smeru-SD. V strane sa hovorí, že by vo funkcii podpredsedu mal skončiť aj Maňka. "Nikto mi nič nevytkol," povedal, pričom pripomenul, že aj pred piatimi rokmi médiá špekulovali, že dôjde k jeho výmene, no dodnes je podpredsedom. Maňka však pred niekoľkými týždňami ponúkol svoju funkciu k dispozícii.

V Smere-SD sa hovorí aj o rekonštrukcii vlády. Najčastejšie sa spomína výmena na čele rezortu školstva. "Na rekonštrukciu vlády sa treba pýtať premiéra. Ak urobil chyby napríklad minister školstva, musí to posúdiť predseda vlády," konštatoval Maňka.

V pondelok sa na rokovaní predsedníctva vzdal funkcie podpredseda strany Marek Maďarič. Po rokovaní novinárom oznámil, že očakáva rozsiahle a hlboké personálne a programové zmeny v Smere-SD. Na takéto zmeny je v strane podľa neho vôľa. "Stranu čaká snem, ktorý bude v rôznych rovinách zaujímavý," povedal Maďarič.


Hovorí sa o zmene ministrov

Možné zmeny vo vedení a vo vláde však nechcel komentovať. Maďaričovo vzdanie sa funkcie zobralo predsedníctvo na vedomie. Viacerí ho však presviedčajú, aby na sneme kandidoval opäť. "Podľa miery a rozsahu zmien zvážim to, že ma viacerí vyzývajú, aby som kandidoval," konštatoval.

Mimoriadny snem Smeru-SD bude 28. júna, jeho zvolanie oznámil minulý týždeň predseda strany Robert Fico. O prijatých opatreniach sa má podľa Maďariča verejnosť dozvedieť až na sneme. V strane sa hovorí, že na sneme dôjde k výmene dvoch podpredsedov. Skončiť by okrem Maňku mal aj Dušan Čaplovič.

Nahradiť by ich údajne mali Peter Pellegrini a Peter Žiga. Pellegrini je štátnym tajomníkom na ministerstve financií. Rovnako ako Maňka je z Banskobystrického kraja. Žiga je ministrom životného prostredia. V súvislosti s možnou kandidatúrou na podpredsedu strany sa spomína aj meno žilinského župana Juraja

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety