Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Zmeny v Smere sa podľa Vladimíra Maňku budú diať aj po sneme

Autor: SITA, 17. júna 2014 08:58
smer ilustračné foto Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) – Zmeny v Smere-SD sa budú podľa podpredsedu strany Vladimíra Maňku diať nielen na sneme, ktorý bude 28. júna. Ako povedal v utorok pre agentúru SITA, v strane urobia rozsiahlu analýzu, po nej bude zrejmé, kde sa udejú zmeny. Maňka však očakáva, že to bude vo všetkých oblastiach. "Musíme prehodnotiť všetky oblasti," dodal.

Odporúčame:

Maďarič skončil na poste podpredsedu Smeru za Ficovu prehru
Po Maďaričovi by mohol skončiť aj Maňka

V pondelok večer o pripravovanom sneme rokovalo Predsedníctvo Smeru-SD. V strane sa hovorí, že by vo funkcii podpredsedu mal skončiť aj Maňka. "Nikto mi nič nevytkol," povedal, pričom pripomenul, že aj pred piatimi rokmi médiá špekulovali, že dôjde k jeho výmene, no dodnes je podpredsedom. Maňka však pred niekoľkými týždňami ponúkol svoju funkciu k dispozícii.

V Smere-SD sa hovorí aj o rekonštrukcii vlády. Najčastejšie sa spomína výmena na čele rezortu školstva. "Na rekonštrukciu vlády sa treba pýtať premiéra. Ak urobil chyby napríklad minister školstva, musí to posúdiť predseda vlády," konštatoval Maňka.

V pondelok sa na rokovaní predsedníctva vzdal funkcie podpredseda strany Marek Maďarič. Po rokovaní novinárom oznámil, že očakáva rozsiahle a hlboké personálne a programové zmeny v Smere-SD. Na takéto zmeny je v strane podľa neho vôľa. "Stranu čaká snem, ktorý bude v rôznych rovinách zaujímavý," povedal Maďarič.


Hovorí sa o zmene ministrov

Možné zmeny vo vedení a vo vláde však nechcel komentovať. Maďaričovo vzdanie sa funkcie zobralo predsedníctvo na vedomie. Viacerí ho však presviedčajú, aby na sneme kandidoval opäť. "Podľa miery a rozsahu zmien zvážim to, že ma viacerí vyzývajú, aby som kandidoval," konštatoval.

Mimoriadny snem Smeru-SD bude 28. júna, jeho zvolanie oznámil minulý týždeň predseda strany Robert Fico. O prijatých opatreniach sa má podľa Maďariča verejnosť dozvedieť až na sneme. V strane sa hovorí, že na sneme dôjde k výmene dvoch podpredsedov. Skončiť by okrem Maňku mal aj Dušan Čaplovič.

Nahradiť by ich údajne mali Peter Pellegrini a Peter Žiga. Pellegrini je štátnym tajomníkom na ministerstve financií. Rovnako ako Maňka je z Banskobystrického kraja. Žiga je ministrom životného prostredia. V súvislosti s možnou kandidatúrou na podpredsedu strany sa spomína aj meno žilinského župana Juraja

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy