Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Ivan Gašparovič udelil poslednú milosť mladému hokejistovi

Autor: SITA, 17. júna 2014 20:48
gasparovic Končiaci prezident Ivan Gašparovič udelil poslednú milosť. Foto: SITA/Peter Hudec
BRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) - Dnes už bývalý prezident Ivan Gašparovič na záver svojej funkcie udelil jednu milosť.

Minulý piatok odpustil časť trestu mladému hokejistovi za napadnutie policajtky, informovala v utorok televízia TA3 v relácii Hlavné správy. Františka Kolena súd odsúdil na osem rokov nepodmienečne, čo spustilo veľkú diskusiu o primeranosti výšky trestu.


Mladík kopol policajtku do kolena

Televízia pripomína, že v decembri 2011 sa podľa obžaloby mladý hokejista opil a vyvolal hádku pred barom v Považskej Bystrici. Na miesto prišla hliadka. Policajtka sa snažila mladíkovi nasadiť putá. Ten sa bránil a kopol ju do kolena. Vážne jej zlomil nohu.

Odporúčame aj:

Petíciu za mladého hokejistu Kolena podpísali tisícky ľudí

Mladý hokejista, ktorý kopol policajtku, dostal osem rokovHokejistu súd obvinil z výtržníctva a útoku na verejného činiteľa na takmer 12 rokov, informuje TA3. Obhajca sa na mieste odvolal. Minulý rok padol definitívny verdikt. Krajský súd v Trenčíne trest znížil na osem rokov nepodmienečne. Obhajca Františka Kolena ho označil za neprimeraný.


Zmiernenie trestu odporúčal Gašparovičovi aj minister spravodlivosti

Obhajca tiež podľa TA3 avizoval, že zabojuje u prezidenta. Gašparovič dva dni pred inauguráciou svojho nástupcu Františkovi Kolenovi udelil milosť a odpustil časť trestu. "Išlo o prvé vybočenie z riadneho a bezúhonného spôsobu života odsúdeného, doteraz nebol súdne trestaný a v obci trvalého pobytu požíva on a jeho rodina dobrú povesť. Spáchaný skutok oľutoval," cituje televízia odôvodnenie udelenia milosti.

Zmiernenie trestu odporúčal Ivanovi Gašparovičovi aj minister spravodlivosti. "V tomto prípade ministerstvo odporučilo odpustenie časti trestu, ale rozsah ponechal na posúdenie a rozhodnutie pána prezidenta," povedala pre TA3 hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Alexandra Donevová. O koľko rokov mu hlava štátu osemročný trest znížila, kancelária prezidenta nezverejnila.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety