Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Skúsime upiecť nový koláčik, hovorí o sneme Smeru Kaliňák

Autor: SITA, 18. júna 2014 14:05
Podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka prípadné výmeny funkcionárov budú závisieť od cieľov, ktoré si Smer vytýči na druhý polčas vládnutia.
Kaliňák Minister vnútra SR Robert Kaliňák tvrdí, že Smer využije pracovný snem aj na diskusiu o ďalšej politike strany. Foto: SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) – Na mimoriadnom pracovnom snem Smeru sa bude najmä hodnotiť polovica vládnutia a či tam strana pristúpi k viacerým výmenám na postoch podpredsedov bude závisieť od konkrétnych cieľov, ktoré si stanoví vládna strana na zvyšok funkčného obdobia Ficovho kabinetu.

"Kto bude stotožnený s tým, že ako aktívni, ako pružní, efektívni máme byť. A či si povie, že chce, aby to robil niekto mladší, alebo niekto novší - lebo nie vždy od veku je to závislé, ale skôr od toho, ako dlho človek v politike je. Alebo aké má názory na tie výzvy, ktoré pred ním stoja," takto situáciu vidí podpredseda Smeru-SD a minister vnútra Robert Kaliňák, podľa ktorého skúsia na sneme "upiecť nový koláčik".

Odporúčame aj:

Rošády vo Ficovej vláde, údajne skončia dvaja ministri

Zmeny v Smere sa podľa Vladimíra Maňku budú diať aj po sneme

Maďarič skončil na poste podpredsedu Smeru za Ficovu prehru
Kaliňák o personálnych zmenách nechcel hovoriť

Zatiaľ sa podpredsedníckej funkcie vzdal iba Marek Maďarič, lebo šéfoval volebnej kampani Roberta Fica, ktorý prehral prezidentské voľby s Andrejom Kiskom. Na sneme však údajne svoj post obháji.

Kaliňák nechcel hovoriť o tom, či vôbec ďalšie výmeny na podpredsedníckych postoch budú, snem je podľa neho priestor, aby si všetko vyprali doma. "Ja mám svoje predstavy, kolegovia majú svoje predstavy, s ktorými pôjdeme do snemu. Je nanajvýš férové, aby sme o tom hovorili u nás doma," dodal s tým, že Smer nikdy neodkazoval cez médiá straníckym kolegom ani nestraníckym sympatizantom, ktorí s nimi pracujú napríklad vo vláde, ako sa majú správať a čo majú robiť.


Prebehne diskusia o politike Smeru

Na júnovom sneme podľa informácií agentúry SITA skončí Dušan Čaplovič ako podpredseda strany aj ako minister. Kaliňák prípadný odchod Čaploviča zo spomenutých postov nekomentoval, povedal len, že na sneme bude. Na otázku, či sa na sneme budú riešiť aj prípadné zmeny vo vláde, Kaliňák poznamenal, že za kabinet je zodpovedný najmä premiér. "Určite sa budú viesť diskusie s tým, že ako vlastne preniesť politiku Smeru do niektorých vládnych prejavov a výsledkov práce – to určite bude," povedal Kaliňák.

Generálny manažér Smeru a minister práce Ján Richter hovorí, že na sneme sa budú riešiť aj personálne otázky. "Buď tie, čo sú otvorené, alebo tie, ku ktorým dospeje snem," dodal Richter. Snem podľa neho musí napríklad riešiť otázku okolo Maďariča, keďže sa vzdal. "Áno, budú nejaké zmeny na postoch podpredsedov a aj sa dovolí rozhodcovská komisia," potvrdil s tým, že je to štandardný život strany.


Žiga možné predsedníctvo nekomentoval

Podľa neho sa vládne otázky na sneme riešiť nebudú, pomenujú sa programové veci. "To ale neznamená, že obsahová stránka, ktorá sa dotýka jednotlivých rezortov, zhodnotená nebude. Naopak, bude, aj priority pre ďalšie obdobie," povedal Richter s tým, že z tohto hodnotenia môže situácia dospieť k tomu, že premiér a predseda strany sa rozhodne nejaké zmeny vo vláde robiť. To je ale v kompetencii premiéra, prízvukoval Richter. "Nedá sa vylúčiť nejaká zmena, dajme tomu aj na funkcii štátneho tajomníka, ale to je zase zodpovednosť príslušného ministra," dodal Richter.

Aj o šéfovi envirorezortu Petrovi Žigovi sa v médiách hovorí ako o možnom budúcom podpredsedovi strany, komentovať to však nechcel. Rovnako sa postavil aj k otázke, či sa v strane hovorí o výmene ministra školstva. "Sú to vnútorné záležitosti strany. Strana, členovia majú právo sa o tom rozprávať a diskutovať. Platforma na takúto diskusiu je snem a v rámci snemu bude všetko vyriešené," poznamenal Žiga.

Dodal, že ak snem rozhodne, že majú byť niektorí funkcionári vymenení, tak vymenení budú. Prípadné vládne zmeny má v kompetencii premiér. "Keď nie je spokojný s niektorými ministrami – či so mnou, či s mojimi kolegami, má legitimitu, aby konal," hovorí minister životného prostredia.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety