Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Voda je čím ďalej vzácnejšia

Autor: WBN/PR, 19. júna 2014 09:13
Foto: Voda je život
BRATISLAVA 19. júna (WBN/PR) - O nedostatku vody, jej dôležitosti pre život, nielen náš ľudský, ale aj o jej čoraz väčšej spotrebe a ohrozovaní vodných zdrojov, počúvame v poslednej dobe často. Na svete pritom žije 7 miliárd ľudí, a hovorí sa, že každý z nich by mal denne vypiť dva až tri litre vody. Je však len málo toho, čo o vode naozaj vieme a len málokto je ochotný meniť svoje zvyklosti, zvážiť svoju spotrebu či začať vodou naozaj šetriť.

Najbližšie sa bude voda skloňovať v priestoroch banskobystrického nákupného centra Europa Shopping Center na interaktívnej výstave Voda je život, ktorá odštartuje 20. júna a potrvá do 4. júla 2014.
V priebehu dvoch týždňov využijú priestor na prezentáciu zaujímavostí zo sveta vody, prírody a ekologického prístupu k životu viaceré subjekty, ako napr. Slovenská agentúra životného prostredia, Daphne – inštitút aplikovanej ekológie, Výskumný ústav vodného hospodárstva, Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť a ďalší.

Výstava zodpovie všetky otázky týkajúce sa znečistenia vody, percentuálneho zastúpenia jednotlivých skupenstiev na Zemi či na otázku, koľko vody sa nachádza v našom tele. Počas uvedených dní bude v nákupno-zábavnom centre prebiehať aj výstava Zelený svet, ktorá ponúkne ukážky prác medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti detí a mládeže súvisiace s vodou. Ďalšou formou, prostredníctvom ktorej sa budú môcť návštevníci zoznámiť s vodou, je aj dokumentárny film Voda je život. Pochádza z dielne talentovaných filmárov, režiséra Mareka Urbana a kameramanov Dušana Husára a Tibora Szilágyiho.

Samotné nákupné centrum nezastrešuje výstavu náhodou. Europa shopping center totiž v ničom nezaostáva za príkladným spôsobom ako vodou šetriť. Fakt, že pri umývaní rúk na toaletách nemusíme manipulovať s klasickými vodovodnými kohútikmi nevychádza len z hygienických dôvodov, ale najmä z ekologických, kedy sa takýmto spôsobom míňa menej vody než pri klasických batériách. Centrum tiež disponuje inovatívnymi pisoármi bez vody a chémie, ktoré prakticky poslúžia samozrejme pánom, no zároveň i nášmu životnému prostrediu.

Organizátori dvoj-týždňovej výstavy mysleli aj na našich školopovinných, ktorí si už o malú chvíľu začnú užívať prázdniny. Ešte pred tým si však v piatok 27. júna prevezmú vysvedčenia, s ktorým sa budú môcť prísť ukázať aj do Europa SC. Pripravené sú rôzne zábavné formy spoznávania vlastností vody a pre prvých 40 žiakov s čistými jednotkami aj špeciálny darček – ekohrnček.

Voda je vzácna. Príďte spoznať vodu ako ju nepoznáte. Navštívte výstavu Voda je život v dňoch 20.6. - 4.7. 2014.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety