Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Situácia na hraniciach s Ukrajinou je pokojná, tvrdí Kaliňák

Autor: SITA, 20. júna 2014 06:00
kaliňák Minister vnútra SR Robert Kaliňák Foto: SITA/Marián Peiger
MODRA 20. júna (WEBNOVINY) – Situácia s migráciou na hraniciach štátov EÚ, ktoré susedia s Ukrajinou, je rovnaká a pokojná. Minister vnútra Robert Kaliňák to povedal po štvrtkovom rokovaní ministerskej konferencie Salzburské fórum, ktoré bolo v Modre.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU."Čísla na hraniciach máme všetci totožné. Migrácia je na úrovni zhruba minulého roka, nie je ničím výnimočná a sú to aj tak všetko migranti z tretích krajín," povedal Kaliňák novinárom. Aj ostatné krajiny podľa jeho slov zvýšili opatrenia na hraniciach. "Konali sme v zhode," dodal.


Systém včasného varovania rozšírili na krajiny Salzubrského fóra

Systém včasného varovania, ktorý funguje medzi štátmi V4, rozšírili aj na krajiny Salzubrského fóra. "Budeme si týždenne vymieňať čísla a údaje o migrácii," uviedla na brífingu rakúska ministerka vnútra Johanna Mikl-Leitnerová.

Obrazom:Boje na Ukrajine prekonávajú čo do sily aj rozsahu


Stredobodom štvrtkového rokovania v Modre bola podľa nej práve situácia na Ukrajine. "Pre prípad, že by sa situácia zhoršila, tak musíme počítať so zvýšeným migračným tokom," povedala s tým, že v súčasnosti je v medziach.

"Práve Systém včasného varovania hovorí o tom, že migračný tok nie je až taký vysoký," doplnila. Podľa Kaliňáka treba na situáciu pripraviť aj krajiny, ktoré nemajú vonkajšiu schengenskú hranicu. "Stále ide o boje medzi ozbrojenými zložkami. Ak by sa tento konflikt transformoval do útoku na civilistov, vtedy môže vzniknúť vlna tlaku aj na vonkajšiu hranicu Slovenska," skonštatoval.


Hovorilo sa aj o vstupe Rumunska a Bulharska do schengenu

Salzburské fórum vzniklo v roku 2000 z iniciatívy Rakúska na podporu nových krajín pri ich vstupe do EÚ a schengenu. Podľa vyjadrenia Kaliňáka v súčasnosti fórum zjednocuje názory členských krajín a pripravuje spoločné stanoviská na rokovania v Bruseli.

Odporúčame aj:

Česká republika evakuovala pre boje konzulát v Donecku

Porošenko ohlásil krátke prímerie na východe Ukrajiny

Ukrajina vyzýva na pokračovanie rokovaní o cene plynu

Ukrajinská vláda po výbuchu zvyšuje ochranu plynovodov

Výbuch plynovodu na Ukrajine neohrozil tok plynu do EurópyOkrem Ukrajiny sa vo štvrtok na fóre hovorilo aj o vstupe Rumunska a Bulharska do schengenu či o programe bezpečností politík jednotlivých štátov. Témou bolo aj napadnutie smernice o uchovávaní telekomunikačných údajov Súdnym dvorom EÚ. Pozastavenie smernica by podľa rakúskej ministerky vážne skomplikovalo boj proti obchodovaniu s ľuďmi či detskej pornografii.

Minister Kaliňák hostil dnes na Salzburskom fóre okrem rakúskej kolegyne aj chorvátskeho ministra vnútra Ranka Ostojiča, ministra vnútra Maďarska Sándora Pintéra, ministra vnútra Slovinska Gregora Viranta, vedúceho informačného centra EUROPOL-u Christiana Jechouteka, ďalej štátneho tajomníka ministerstva vnútra Bulharska Plamena Angelova, námestníka ministra vnútra pre vnútornú bezpečnosť Českej republiky Jana Sixtu a štátneho tajomníka rumunského ministerstva vnútra Bogdana Tohaneanua.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety