Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ladislav, Ladislava

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Healthy Seas ponožky sú dostupné v Kaufland obchodoch

Autor: WBN/PR, 20. júna 2014 10:15
Foto: Healthy Seas
BRATISLAVA 20. júna (WBN/PR) - Európsky maloobchodný reťazec Kaufland bude ako prvý partner predávať "Healthy Seas" ponožky. Od 3. júla budú ponožky v predaji vo všetkých obchodných domoch Kaufland na Slovensku. Ponožky sú unikátne tým, že sú vyrobené v inovatívnom procese recyklácie z rybárskych sietí, ktoré skončili ako odpad v moriach a vďaka iniciatíve "Healthy Seas" boli vytiahnuté. ECONYL® vlákno, ktoré sa používa na výrobu ponožiek, je priadzou prvotriednej kvality a zabezpečuje vysoký komfort pri nosení ponožiek.

Spoločnosť Kaufland prevádzkuje viac ako 1 150 predajní v Nemecku, Českej republike, Poľsku, Chorvátsku, Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku. Obchodné domy Kaufland ponúkajú veľa rôznych značkových produktov, atraktívne privátne značky a širokú škálu regionálnych produktov. Kaufland aktívne podporuje ochranu životného prostredia a neustále rozširuje ponuku trvalo udržateľných výrobkov, ako sú "Healthy Seas" ponožky. Spoločenská a ekologická zodpovednosť je neoddeliteľnou súčasťou korporátnej politiky Kauflandu. Spoločnosť sa zaviazala k ochrane morí a svetových zásob rýb.

www.kaufland.sk

Problematika morského odpadu je rozsiahla. Podľa správy Svetovej organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo pri Organizácii spojených národov (FAO) a Programu OSN pre životné prostredie (UNEP) je v oceánoch približne 640 000 ton opustených rybárskych sietí, čo predstavuje jednu desatinu všetkého odpadu v moriach. Tieto opustené siete môžu zostať v moriach po stáročia a chytiť alebo zraniť morských živočíchov, ako sú ryby, delfíny, korytnačky a morské vtáky. "Healthy Seas" si kladie za cieľ poskytnúť riešenie, ktoré spája podniky, mimovládne organizácie, potápačov, rybárov a ďalšie zainteresované strany, na obnovu rybárskych sietí a ich recykláciu do ECONYL® vlákna, ktoré sa používa na výrobu širokej škály textilných produktov, vrátane kobercov, plaviek, high-tech oblečenia, športového oblečenia a ponožiek.

www.healthyseas.org

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister vnútra Robert Kaliňák odstúpiť pre kauzu Bašternák?
Určite áno, má toho na rováši viac, nie je to len táto kauza
Mali by odísť všetci, každý z politikov má maslo na hlave
Nie. Je to jeden z najlepších ministrov, opozícia zavádza a kauzu si vymyslela
O politiku sa nezaujímam
Ďalšie ankety