Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Andrej Hrnčiar nasleduje Procházku, odchádza z parlamentu

Autor: SITA, 23. júna 2014 10:48
prochazka hrnciar siet Sprava: Poslanci opúšťajúci NR SR Radoslav Procházka a Andrej Hrnčiar. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 23. júna (WEBNOVINY) – Nezaradený poslanec a martinský primátor Andrej Hrnčiar sa vzdal funkcie poslanca, predsedovi parlamentu Pavlovi Paškovi v pondelok doručil svoj rezignačný list. Je tak v tomto volebnom období druhým poslancom, ktorý sa dobrovoľne vzdal funkcie.


Hrnčiar plní sľub

Z parlamentu odchádza spolu s Radoslavom Procházkom, aby sa spoločne mohli venovať získavaniu podpory pre novovzniknutú stranu Sieť a budovaniu regionálnych štruktúr strany. "Dal som sľub, ktorý plním. Chceme ľuďom ukázať, že k funkciám nie sme prilepení, že máme chuť vyhrnúť si rukávy a podporu od občanov získať prácou a aktivitou po celom Slovensku," vraví Hrnčiar. Budúcu členskú základňu plánujú v Sieti postaviť na aktívnych ľuďoch z komunálnej politiky.

Hrnčiara nahradí v parlamente Edit Pfundtner, ktorá bude pôsobiť ako nezaradená poslankyňa. Pfundtner kandidovala v roku 2012 za stranu Most-Híd, rovnako ako Hrnčiar. Zo strany však ešte pred dvoma rokmi odišla. "Zatiaľ som sa rozhodla, že budem nezaradená. Je to pre mňa najprirodzenejšie. Odišla som zo strany a neudialo sa nič, aby som prehodnotila rozhodnutie. Nemám s vedením žiadne kontakty," povedala Pfundtner pre agentúru SITA.


Odporúčame:

Odchodom Procházku z parlamentu sa KDH posilní, tvrdí Figeľ

Je to bod zlomu, hovorí Procházka o vzdaní sa mandátuPonuky aj od iných strán

Ak by sa aj Hrnčiar poslaneckého mandátu nevzdal, Pfundtner by sa do parlamentu onedlho dostala. Z klubu Most-Híd totiž do Európskeho parlamentu odchádza József Nagy a Pfundtner by nastúpila na jeho miesto. Podľa informácií agentúry SITA však Pfundtner dostala ponuky na vstup aj od iných politických strán. "K tomu sa nechcem vyjadriť," uviedla.

Procházka aj Hrnčiar oznámili úmysel vzdať sa mandátov ešte v marci. Dôvodom je zakladanie nového politického subjektu. Procházka sa do parlamentu dostal v roku 2012 na kandidátke KDH. V parlamente ho nahradí Marian Radošovský. Andrej Hrnčiar bol zvolený do NR SR ako kandidát strany Most-Híd, nastúpi za neho Edit Pfundtner. Obaja náhradníci zložia sľub v utorok 24. júna.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy