Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Prieskum ukázal, že Procházkova Sieť sťahuje náskok Smeru

Autor: SITA, 23. júna 2014 12:33
Radoslav Procházka registroval novú politickú stranu Sieť Predseda politickej strany Sieť Radoslav Procházka (druhý sprava) pri príležitosti odovzdania podpisových hárkov a žiadosti o registráciu strany Sieť na MV SR. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 23. júna (WEBNOVINY) - Pokles preferencií vládnej strany Smer-SD potvrdzujú aj aktuálne júnové výsledky prieskumu agentúry Focus. Smer by podľa neho vyhral voľby so ziskom 32,2 percenta, čo predstavuje pokles oproti máju, keď od respondentov získal 34,6 percenta hlasov: Smer by aktuálne získal 57 kresiel poslancov v parlamente.


Sieť si polepšila

Na druhom mieste skončila strana Radoslava Procházku Sieť s 15,8 percenta, čo by jej vynieslo 28 poslaneckých mandátov. Sieť na rozdiel od Smeru stúpa, v máji mala 13,3 percenta. Na tretej priečke je KDH s 9,3 percenta, čo by predstavovalo 16 poslaneckých kresiel. Kresťanskí demokrati zaznamenali oproti máju mierny pokles, vtedy dosiahli v prieskume 9,9 percenta hlasov. Hnutie OĽaNO dostalo 7,6 percenta hlasov opýtaných, v národnej rade by sa pretavili do 13 poslaneckých stoličiek. V máji malo hnutie 5,3-percentnú podporu opýtaných.

Odporúčame:

Andrej Hrnčiar nasleduje Procházku, odchádza z parlamentu

Je to bod zlomu, hovorí Procházka o vzdaní sa mandátuStrana SaS v prieskume Focusu dostala 5,5 percenta hlasov opýtaných (mala by deväť poslancov), čo je oproti máju nárast z vtedajších 4,1 percenta. SDKÚ-DS zaznamenala mierny pokles, dostala 5,1 percenta hlasov respondentov, čo by zodpovedalo deviatim poslaneckým mandátom. V máji jej agentúra namerala 5,3-percentnú priazeň hlasujúcich. SMK dostala v júni 5,1 percenta hlasov (čo predstavuje deväť poslancov), oproti máju si polepšila o jednu desatinu percenta. Most-Híd skončil presne na čiare zvoliteľnosti do parlamentu, podľa prieskumu by stranu volilo presne päť percent opýtaných (získala by deväť poslancov). Most-Híd si oproti máju svoj prieskumný výsledok o jednu desatinu percenta pohoršil.


NOVA by skončila pred bránami

Do parlamentu by sa podľa prieskumu nedostala strana NOVA so ziskom 3,4 percenta, ktorej preferencie oproti máju klesli z vtedajších 4,9 percenta. Klesla aj SNS, teraz dosiahla 2,4 percenta, v máji to bolo 4,3 percenta. Z ňou skončila KSS (1,8 percenta), ĽS Naše Slovensko (1,7 percenta), Zmena zdola - Demokratická únia Slovenska (1,5 percenta), Strana zelených (1,1 percenta), Národ a spravodlivosť - NS (1 percento), 99% - občiansky hlas (0,6 percenta). Ostatné strany by dostali 0,9 percenta hlasov respondentov.

Agentúra Focus prieskum urobila od 3. do 10. júna na reprezentatívnej vzorke 1 025 respondentov. Respondentom položili otázku: "Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?"
Volebná účasť podľa prieskumu by dosiahla 63,7 percenta, 19,8 percenta opýtaných by voliť nešlo a 16,5 percenta nevedelo alebo nechcelo odpovedať.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety