Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kiska s Lajčákom prvýkrát diskutovali o zahraničnej politike

Autor: SITA, 24. júna 2014 13:04
KISKA: Prijal Lajčáka Prezident Andrej Kiska (vpravo) a podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák počas stretnutia v Prezidentskom paláci. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 24. júna (WEBNOVINY) – Prezident SR Andrej Kiska v utorok prvýkrát oficiálne prijal v Prezidentskom paláci ministra súčasnej vlády. So šéfom slovenskej diplomacie Miroslavom Lajčákom rokoval viac ako hodinu. "Dnes bolo prvé stretnutie po tom, čo sa ujal úradu, tá agenda bola viac než bohatá," vyhlásil po stretnutí minister zahraničných vecí.


Prezident sa chystá na návštevu Českej republiky

Hlava štátu s ministrom preberala jeho zahraničnopolitické pôsobenie. Onedlho ho totiž čaká niekoľko povinností. Najbližšie sa 9. júla chystá na oficiálnu návštevu Českej republiky, kde sa stretne s českým prezidentom, predsedom vlády aj členmi senátu a snemovne.

O pár dní neskôr – 15. júla, pôjde na oficiálnu návštevu do Poľska a 17. júla do Rakúska. "Prvého júla preberáme predsedníctvo vo Visegrádskej štvorke, to znamená, že z toho vyplývajú isté povinnosti, začiatkom septembra nás čaká summit Severoatlantickej aliancie, kde slovenskú delegáciu bude viesť pán prezident, o tom sme hovorili," priblížil minister zahraničných vecí.


Otázky EÚ bude primárne riešiť premiér Robert Fico

Koncom septembra sa tiež bude v New Yorku konať Valné zhromaždenie OSN, kde bude prezident zastupovať Slovenskú republiku.

Prezidentov poradca pre zahraničnú politiku Martin Bútora opísal utorňajšie stretnutie ako veľmi bohaté. Dodal, že tak, ako to bolo doteraz, agendu týkajúcu sa Európskej únie bude aj naďalej primárne riešiť premiér Robert Fico.

"Vo všeobecnosti sa dá povedať, že je tu istá tradícia, keď bola deľba takáto. To, samozrejme, neznamená, že by sa pán prezident nezaujímal o európske otázky alebo o Európsku úniu," doplnil Bútora.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety