Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pod Starým mostom môžu byť bomby, demontáž sa skomplikovala

Autor: SITA, 25. júna 2014 14:50
Starý most sa zmenšuje, ostáva len niekoľko metrov Pohľad na Starý most počas demontáže. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 25. júna (WEBNOVINY) - Bratislavská samospráva v spolupráci so spoločnosťou Eurovia SK musí pozastaviť práce súvisiace s odstraňovaním pilierov Starého mosta. Na základe pyrotechnického prieskumu vzniklo totiž podozrenie, že pod hladinou sa môžu nachádzať nevybuchnuté bomby z druhej svetovej vojny. Informoval o tom riaditeľ primátora Bratislavy Ľubomír Andrassy.

Obrazom: Starý most už nepatrí do panorámy Bratislavy


"Mesto v súčasnosti podniká spoločne so špecialistami, ktorí podobné situácie riešili v iných regiónoch Európy, kroky, ktoré by prítomnosť nebezpečnej munície potvrdili alebo vyvrátili," povedal Andrassy s tým, že práce na odstraňovaní mostných pilierov museli dočasne pozastaviť v záujme bezpečnosti ľudí pracujúcich na stavbe i samotných obyvateľov mesta. Stavebné práce na ostatných častiach projektu pokračujú podľa schváleného harmonogramu.Prestavba Starého mosta je spolu s vybudovaním električkovej trate zo Šafárikovho námestia po Bosákovu ulicu súčasťou prvej etapy budovania Nosného dopravného systému v Bratislave. Starý most rekonštruuje Združenie MHD - Starý most, ktoré mesto vybralo vo verejnom obstarávaní, a je zložené z firiem Eurovia SK, Eurovia CS a SMP CZ.

Projekt bude stáť 58,8 milióna eur bez DPH. Na prestavbu Starého mosta mesto získalo nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Na financovaní projektu sa bude z 85 percent podieľať Európska únia, desať percent prispeje štát a päť percent zaplatí mesto. Podmienkou pritom je, že projekt musí byť dokončený a vyfakturovaný do konca roka 2015. Mesto si termín ukončenia stanovilo na koniec augusta 2015, necháva si tak ešte časovú rezervu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy