Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Tatry sa odvďačia turistom, oživia historické podujatie

Autor: SITA, 28. júna 2014 06:33
Do Tatier sa tento rok vráti podujatie, ktoré sa na Štrbskom Plese konalo ešte pred viac ako štyridsiatimi rokmi.
Tatry Foto: Archívne foto SITA/Nina Bednáriková
POPRAD 28. júna (WEBNOVINY) - Návštevnosť Vysokých Tatier domácimi turistami každoročne rastie. V minulom roku tvorili Slováci až 60 percent všetkých návštevníkov v regióne.

Z ostatných krajín sú to najmä návštevníci z okolitých krajín, z Poľska, Česka a v poslednom období aj z Ukrajiny. "Chceli by sme, aby každý Slovák navštívil Tatry aspoň raz ročne," uviedla na tlačovej besede vo Veľkej Lomnici výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.

Obrazom: Na Štrbskom plese otvorili letnú sezónuDo Tatier vrátia legendárnu Benátsku noc

Skúsenosti z uplynulých rokov potvrdzujú, že veľkým lákadlom, hlavne pre domácich návštevníkov, sú veľké podujatia, ktoré nebudú chýbať ani tento rok. K už overeným ako Svište na plese či Medvedie dni pribudne tento rok podujatie pod názvom Benátska noc, ktoré sa uskutoční koncom augusta. Ide o podujatie, ktoré sa na Štrbskom Plese konalo ešte pred viac ako 40 rokmi.

strbske pleso Na Štrbskom plese vo Vysokých Tatrách sa opäť bude člnkovať. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka
Chýbať nebude nočné člnkovanie a ďalšie atrakcie. Vzhľadom na veľký záujem ľudí sa tohtoročné Medvedie dni budú konať na Hrebienku štyri dni, od štvrtka do nedele.

Okrem veľkých podujatí, ktoré sú určené hlavne pre rodiny s deťmi, stavili v regióne Vysokých Tatier aj na aktívne trávenie dovolenky. "Cyklistika posledné roky naberá na popularite. Aj preto sme pred letnou sezónou vydali nového cyklosprievodcu, ktorý popisuje 30 cyklotrás s dĺžkou viac ako 300 kilometrov," dodala Maťašovská.

Záujem o cyklistiku a aktívne trávenie voľného času u návštevníkov si všimli aj jednotlivé podtatranské obce a mestá. "Krajská organizácia cestovného ruchu vyčlenila prostriedky na projektovú dokumentáciu na cyklotrasy medzi Tatranskou Kotlinou a Tatranskou Lomnicou a cyklotrasou medzi Veľkou Lomnicou a Tatranskou Lomnicou," uviedol starosta obce Veľká Lomnica a predseda Oblastnej organizácie cestovného ruchu Vysoké Tatry Podhorie Peter Duda.


Na východe chystajú ,Cyklopátranie'

K aktívnemu tráveniu voľného času na bicykli prispieva aj Krajská organizácia cestovného ruchu Severeovýchod Slovenska, ktorá v rámci programu Objavujme Prešovský kraj pripravuje aj "Cyklopátranie" v štyroch lokalitách kraja. Okrem Sniny to budú aj Pieniny, Levoča a Tatry. "Chceme ukázať región aj z iného pohľadu, ako len z auta. Chceme zábavnou formou ukázať región, do väčšej hĺbky. V tomto roku ideme prvýkrát do takejto aktivity a verím, že sa osvedčí," povedal riaditeľ krajskej organizácie Martin Janoško.

Okrem cyklotrás vo voľnom teréne pripravujú obce a mestá v podhorí Vysokých Tatier aj asfaltové cyklotrasy. "Cieľom je, aby tieto cyklotrasy plynule nadväzovali na ckylotrasu medzi Popradom a Kežmarkom," dodal Duda. Obec Veľká Lomnica už dokončuje projekty k stavebnému povoleniu pre ckylochodník, ktorý prepojí katastre Huncoviec a Popradu cez obec Veľká Lomnica. Starosta predpokladá, že do roku 2017 by mohli byť tieto nové cyklotrasy realitou.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety