Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

TripAdvisor vysoko ohodnotil Bojnický zámok aj Spišský hrad

Autor: SITA, 26. júna 2014 11:22
Z mimobratislavských lokalít získal ocenenie Travelers' Choice Award 2014 Dóm svätej Alžbety v Košiciach, v Bratislave ocenenie dostalo sedem miest, pamiatok či zaujímavostí.
spissky hrad Krásny Spišský hrad je v zozname UNESCO už 20 rokov. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka
BRATISLAVA 26. júna (WEBNOVINY) - Celosvetovo známy turistický portál TripAdvisor udeľoval uplynulý týždeň ocenenia Traveler' Choice Award 2014, pričom medzi najlepšími sa umiestnili aj dve múzeá Slovenského národného múzea - Bojnický zámok a Spišský hrad. Obe, Slovákmi aj zahraničnými návštevníkmi často vyhľadávané múzeá, získali 4,5 z 5 hviezdičiek.

Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka Slovenského národného múzea (SNM) Silvia Turnerová. V kategórií slovenských Pamiatok sa v TOP 10 umiestnili len tri mimobratislavské lokality a medzi nimi aj Bojnický zámok, ktorý je sídlom SNM - Múzea Bojnice, a Spišský hrad, ktorý je súčasťou Spišského múzea SNM. Treťou mimobratislavskou lokalitou je Dóm sv. Alžbety v Košiciach, ktorý je najväčším kostolom na Slovensku a zároveň najvýchodnejšou gotickou katedrálou v Európe.

Do výberu sa dostalo i viacero pamiatok v hlavnom meste, a to: Modrý kostolík, Hlavné námestie, Slavín, Stará radnica, hrad Devín, socha Čumila a Dóm sv. Martina. Certifikát dokonalosti, ktorý odzrkadľuje spokojnosť, skúsenosti a hodnotenia domácich a zahraničných návštevníkov udeľuje turistický portál TripAdvisor každoročne. Zverejnené sú na adrese Tripadvisor.com.

Turistický webový portál TripAdvisor má stránky v 41 krajinách sveta a poskytuje informácie o približne štyroch miliónoch ubytovacích a stravovacích kapacitách, ako aj o atrakciách. Navštevujú ho milióny záujemcov o cestovanie a poznávanie zaujímavých turistických miest na celom svete. Po ich návšteve zanechávajú na tomto portáli svoje poznatky, názory a odporúčania.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy