Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Miloš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

TripAdvisor vysoko ohodnotil Bojnický zámok aj Spišský hrad

Autor: SITA, 26. júna 2014 11:22
Z mimobratislavských lokalít získal ocenenie Travelers' Choice Award 2014 Dóm svätej Alžbety v Košiciach, v Bratislave ocenenie dostalo sedem miest, pamiatok či zaujímavostí.
spissky hrad Krásny Spišský hrad je v zozname UNESCO už 20 rokov. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka
BRATISLAVA 26. júna (WEBNOVINY) - Celosvetovo známy turistický portál TripAdvisor udeľoval uplynulý týždeň ocenenia Traveler' Choice Award 2014, pričom medzi najlepšími sa umiestnili aj dve múzeá Slovenského národného múzea - Bojnický zámok a Spišský hrad. Obe, Slovákmi aj zahraničnými návštevníkmi často vyhľadávané múzeá, získali 4,5 z 5 hviezdičiek.

Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka Slovenského národného múzea (SNM) Silvia Turnerová. V kategórií slovenských Pamiatok sa v TOP 10 umiestnili len tri mimobratislavské lokality a medzi nimi aj Bojnický zámok, ktorý je sídlom SNM - Múzea Bojnice, a Spišský hrad, ktorý je súčasťou Spišského múzea SNM. Treťou mimobratislavskou lokalitou je Dóm sv. Alžbety v Košiciach, ktorý je najväčším kostolom na Slovensku a zároveň najvýchodnejšou gotickou katedrálou v Európe.

Do výberu sa dostalo i viacero pamiatok v hlavnom meste, a to: Modrý kostolík, Hlavné námestie, Slavín, Stará radnica, hrad Devín, socha Čumila a Dóm sv. Martina. Certifikát dokonalosti, ktorý odzrkadľuje spokojnosť, skúsenosti a hodnotenia domácich a zahraničných návštevníkov udeľuje turistický portál TripAdvisor každoročne. Zverejnené sú na adrese Tripadvisor.com.

Turistický webový portál TripAdvisor má stránky v 41 krajinách sveta a poskytuje informácie o približne štyroch miliónoch ubytovacích a stravovacích kapacitách, ako aj o atrakciách. Navštevujú ho milióny záujemcov o cestovanie a poznávanie zaujímavých turistických miest na celom svete. Po ich návšteve zanechávajú na tomto portáli svoje poznatky, názory a odporúčania.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety