Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Ulice Bratislavy ovládnu korčuliari, MHD bude meškať

Autor: SITA, 27. júna 2014 07:44, aktualizované: 27. júna 2014 15:22
inline Do športového podujatia v hlavnom meste sa každoročne zapájajú aj malí korčuliari. (archívne foto) Foto: SITA/Michal Burza
BRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) - Ulice hlavného mesta budú opäť každý piatok večer patriť korčuliarom. V piatok sa začína 11. ročník korčuliarskeho podujatia Bratislava – inline.

Organizátori budú korčuliarske jazdy pripravovať do 29. augusta na troch petržalských, jednej ružinovskej a jednej staromestskej trase. Informovala o tom Martina Halušková z bratislavského magistrátu.


Vítaní sú aj cyklisti

"Aj tento rok sú vítaní tiež cyklisti, medzi ktorými sa podujatie teší čoraz väčšej obľube. Opäť však bude platiť pravidlo, že cyklisti jazdia až za korčuliarmi," informovala Halušková s tým, že na akcii sa stretáva okolo 1 200 korčuliarov.

V spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom opäť pripravili rozličné tematické jazdy, nebudú chýbať karnevalová či koncertová jazda. Účastníkov čaká aj niekoľko noviniek, napríklad jazda cez nové ulice v Petržalke a Starom Meste, špeciálna jazda venovaná najmenším korčuliarom, ale aj viac sprievodnej hudby a živé koncerty.


Korčuliari sa môžu aj zlepšovať

Korčuliari sa stretávajú vždy o 20:00 v oddychovej zóne nákupného centra Aupark alebo za novostavbou Slovenského národného divadla, podľa toho, po ktorej strane Dunaja trasa vedie.

"Čas do štartu vypĺňa sprievodný program a in-line škola pre tých, ktorí si chcú zlepšiť postoj či techniku brzdenia. Nechýba ani požičovňa, poradenstvo a servis," informovala Halušková a dodala, že jazda na približne 12 kilometrovej trase sa začína o 21:00. Jazdí sa v sprievode polície, 40-členného inline tímu, zdravotníkov aj sanitky.

Dopravu polícia priebežne zastavuje. Jazdy sa končia okolo 22:45. Bližšie informácie o podujatí sú na internetovej stránke mesta Bratislava.sk a na Bratislava-inline.sk.


Treba rátať s meškaním MHD

Jazda korčuliarov Bratislavou spôsobí v piatok meškania spojov MHD od 21:00 približne do 22:30, upozorňuje Dopravný podnik Bratislava na svojej webstránke. Trasa korčuliarov, cyklistov, longboardistov a ďalších účastníkov podujatia Bratislava inline povedie z Auparku cez Petržalku k Technopolu. Na trasách od Auparku k Technopolu treba preto počítať s meškaním liniek.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy