Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Bohdana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Tatry očakávajú cez leto viac turistov z Maďarska

Autor: SITA, 29. júna 2014 08:26
turisti, tatry, leto Vysoké Tatry by vďaka zvýhodnenému cestovnému lístku mohli prilákať viac maďarských turistov. Foto: archívne-SITA/Rastislav Ovšonka
POPRAD 27. júna (WEBNOVINY) - Tatranci si zrejme budú musieť oprášiť základy maďarčiny. V lete by do Vysokých Tatier mohlo prísť novou vlakovou linkou z Budapešti viac maďarských turistov.

"Maďarské štátne železnice zaviedli zvýhodnený cestovný lístok do Vysokých Tatier, v ktorom je zahrnuté aj neobmedzené cestovanie na Tatranskej elektrickej železnici a ozubnicovej železnici," uviedla výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.

Ročne navštívi región Vysoké Tatry okolo 20 000 občanov Maďarska. V Tatrách si od nového spojenia medzi Budapešťou a Tatrami sľubujú viac maďarských turistov.


Lístok platný štyri dni

Zvýhodnený spiatočný cestovný lístok platný štyri dni zaviedli maďarské štátne železnice na aktuálnu letnú sezónu.

V cene lístka 36,5 eura pre dospelých a 18,25 eura pre deti je zahrnuté aj neobmedzené cestovanie na Tatranskej elektrickej železnici a Ozubnicovej železnici Tatranská Štrba - Štrbské Pleso a na železničnej trati Poprad-Tatry - Studený Potok - Tatranská Lomnica.

"V poslednom období nám počet maďarských návštevníkov mierne rastie, ročne zhruba o pol percenta. Vítame aktivitu maďarskej strany a veríme, že našim južným susedom sa Tatry budú páčiť a využijú atraktívnu ponuku zvýhodneného cestovného lístka z ich metropoly k nám do Vysokých Tatier," dodala Maťašovská.


Po lete sa uvidí, či boli lístky efektívne

Vo Vysokých Tatrách očakávajú, že nová linka by mohla prispieť k medziročnému nárastu počtu maďarských turistov o dve až tri percentá.

Podľa Maťašovskej na Slovensko železnicou najviac cestujú návštevníci Bratislavy, Košíc, Vysokých Tatier a okolia.

Práve na základe týchto skutočností maďarská strana zaviedla zľavnený letný cestovný lístok do Vysokých Tatier. "Po lete sa uvidí, či Tatry obyvateľov Maďarska oslovia a ich štatistiky skutočne porastú," uviedla Maťašovská.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety