Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Ambróz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Tatry očakávajú cez leto viac turistov z Maďarska

Autor: SITA, 29. júna 2014 08:26
turisti, tatry, leto Vysoké Tatry by vďaka zvýhodnenému cestovnému lístku mohli prilákať viac maďarských turistov. Foto: archívne-SITA/Rastislav Ovšonka
POPRAD 27. júna (WEBNOVINY) - Tatranci si zrejme budú musieť oprášiť základy maďarčiny. V lete by do Vysokých Tatier mohlo prísť novou vlakovou linkou z Budapešti viac maďarských turistov.

"Maďarské štátne železnice zaviedli zvýhodnený cestovný lístok do Vysokých Tatier, v ktorom je zahrnuté aj neobmedzené cestovanie na Tatranskej elektrickej železnici a ozubnicovej železnici," uviedla výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.

Ročne navštívi región Vysoké Tatry okolo 20 000 občanov Maďarska. V Tatrách si od nového spojenia medzi Budapešťou a Tatrami sľubujú viac maďarských turistov.


Lístok platný štyri dni

Zvýhodnený spiatočný cestovný lístok platný štyri dni zaviedli maďarské štátne železnice na aktuálnu letnú sezónu.

V cene lístka 36,5 eura pre dospelých a 18,25 eura pre deti je zahrnuté aj neobmedzené cestovanie na Tatranskej elektrickej železnici a Ozubnicovej železnici Tatranská Štrba - Štrbské Pleso a na železničnej trati Poprad-Tatry - Studený Potok - Tatranská Lomnica.

"V poslednom období nám počet maďarských návštevníkov mierne rastie, ročne zhruba o pol percenta. Vítame aktivitu maďarskej strany a veríme, že našim južným susedom sa Tatry budú páčiť a využijú atraktívnu ponuku zvýhodneného cestovného lístka z ich metropoly k nám do Vysokých Tatier," dodala Maťašovská.


Po lete sa uvidí, či boli lístky efektívne

Vo Vysokých Tatrách očakávajú, že nová linka by mohla prispieť k medziročnému nárastu počtu maďarských turistov o dve až tri percentá.

Podľa Maťašovskej na Slovensko železnicou najviac cestujú návštevníci Bratislavy, Košíc, Vysokých Tatier a okolia.

Práve na základe týchto skutočností maďarská strana zaviedla zľavnený letný cestovný lístok do Vysokých Tatier. "Po lete sa uvidí, či Tatry obyvateľov Maďarska oslovia a ich štatistiky skutočne porastú," uviedla Maťašovská.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy