Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Viliam

Počasie na dnes:

Zdielať na:

KDH chce získať štyroch primátorov, podporí aj Kňažka

Autor: SITA, 29. júna 2014 08:00
Ján Figeľ Predseda KDH Ján Figeľ. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) – KDH chce v jesenných komunálnych voľbách získať miesta primátorov v štyroch krajských mestách.

Na primátora Žiliny by mal kandidovať podpredseda KDH Peter Belinský, na primátora Banskej Bystrice člen predsedníctva KDH Peter Lačný, na primátora Trnavy by mal kandidovať dlhoročný mestský poslanec za KDH Ján Žitňanský a kandidátkou na primátora mesta Prešov za KDH by mala byť poslankyňa mestského a krajského zastupiteľstva Andrea Turčanová.

Ich kandidatúry má v sobotu v Bardejove schváliť Rada KDH. Podľa stanov hnutia kandidátov na primátorov krajských miest, ktorí sú členmi hnutia, schvaľuje celoslovenská rada. V Bratislave kresťanskí demokrati avizovali podporu v primátorských voľbách Milanovi Kňažkovi. Keďže ten nie je členom KDH, schvaľovaniu Rady KDH nepodlieha.

Rada KDH sa bude sa venovať aj zhodnoteniu volieb do Európskeho parlamentu a aktuálnej politickej situácii na Slovensku. "Vláda nechystá pozitívny, ale podvodný balíček, plný trikov a nových daní. Niekde ľuďom trochu popustí, inde však ešte viac zoberie. KDH musí byť pripravené odhaľovať triky vlády a chrániť Slovákov pred žmýkaním ich peňaženiek," povedal dnes pre agentúru SITA podpredseda hnutia Miloš Moravčík.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety