Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Václav

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Polícia varuje, pozor na zlodejov na kúpaliskách

Autor: SITA, 28. júna 2014 10:57
kupalisko, kupanie, leto, teplo Ilustračné foto. Foto: SITA/Martin Havran
BRATISLAVA 28. júna (WEBNOVINY) - Polícia varuje pred vreckovými zlodejmi na kúpaliskách či jazerách. Policajti radia nebrať na kúpalisko zbytočné cennosti, platobné karty či veľké sumy peňazí.

"Zoberte si so sebou len potrebnú výšku hotovosti," hovorí bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff. Na voľne položené veci na deke by mal niekto dohliadať. "Využívajte možnosť odložiť si svoje osobné veci do skriniek alebo trezorov, ak objekt túto službu ponúka," uvádza Szeiff s tým, že pri spozorovaní podozrivej osoby treba okamžite kontaktovať políciu.

Zodpovedným prístupom môžu ľudia podľa polície predísť aj prípadnému vlámaniu do auta. Pred jeho opustením však treba skontrolovať, či je zamknuté a či sú zavreté všetky okná. "Pri každom, aj krátkodobom opustení vozidla, nenechávajte v ňom autorádio, GPS zariadenie, peniaze, mobil, kufrík, kabelku, doklady a iné cenné veci na viditeľných miestach," radí Szeiff. Dodáva, že auto nie je výklad. "V odkladacej skrinke vozidla si nenechávajte doklady, rezervný kľúč alebo iné veci. V noci parkujte na osvetlených miestach," hovorí policajný hovorca.

Na bezpečnosť návštevníkov frekventovaných kúpalísk budú počas leta dohliadať aj policajti. Prevetívnu akciu budú robiť napríklad bratislavskí policajti v pondelok 30. júna na Slnečných jazerách - Juh v Senci.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy