Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Na Slovensku zúrila smršť, toto za sebou zanechala

Autor: SITA, 30. júna 2014 10:04, aktualizované: 30. júna 2014 12:32
Nočná búrka v Prešove vyvrátila stromy a prerušila aj telekomunikačné káble. V obci Mostová vyhlásili mimoriadny stav.
Na Slovensku opäť zúrila búrka, živel strhol káble aj stromy Takto vyzerala veterná smršť spojená s dažďom v obci Mostová. Mostová, 30. jún 2014. Foto: SITA/KR HaZZ Trnava
PREŠOV 30. júna (WEBNOVINY) – Nočná búrka v Prešovskom kraji vytiahla hasičov do terénu. Zasahovali hlavne pri odstraňovaní stromov spadnutých na cesty, ktoré poškodili aj vedenia.

V Prešove v nedeľu v noci odstraňovali strom spadnutý na trolejbusové vedenie na Čiernom moste. Hasiči sa potom presunuli na Bauerovu ulicu, kde spadol strom na cestu a odtiaľ išli na ulicu K amfiteátru, kde padajúci strom pretrhol telekomunikačné káble.

Obrazom: Na Slovensku opäť zúrila smršť, živel strhával káble aj stromy


Hasiči mali nočný výjazd aj do obce Kalnište v okrese Svidník, kde strom spadol na vozovku. Po jednom výjazde mali hasiči aj v okresoch Levoča, kde zasahovali v Behárovciach, a v meste Kežmarok - aj tam odstraňovali vyvrátené stromy. Zranený nebol nikto. Agentúru SITA informovala operačná dôstojníčka Zuzana Rovderová.

Odporúčame:

Slovensko zahalia búrkové mraky, platí výstraha pred dažďom
Mostová ostala po lejaku bez elektriny

Veterná smršť vyčíňala v nedeľu popoludní aj v obci Mostová v okrese Galanta. Silný vietor poškodil strechy rodinných domov, strhol elektrické a telekomunikačné vedenie a vyvracal stromy. Na území obce bola vyhlásená mimoriadna situácia.

Smršť trvala podľa starostky Zuzany Takácsovej len pár minút. Podľa jej odhadu je poškodených do dvesto rodinných domov, obec zostala v momente bez elektrickej energie. "Niektoré domy sú poškodené len mierne, na niektorých sú veľké škody. Na pomoc nám prišli hasiči, elektrikári, navzájom si pomáhali aj obyvatelia," povedala.

Na Slovensku opäť zúrila búrka, živel strhol káble aj stromy Veterná smršť vyčíňala cez víkend v obci Mostová v okrese Galanta. Silný vietor poškodil strechy rodinných domov, strhol elektrické a telekomunikačné vedenie a vyvracal stromy. V obci vyhlásili mimoriadnu situáciu. Bratislava, 30. jún 2014. Foto: SITA/KR HaZZ TrnavaHasičom sťažovali prácu vietor aj dážď

V súčasnosti sú už sprejazdnené všetky cesty a zapojená je aj elektrická energia. Obecný majetok podľa Takácsovej poškodený nebol, obyvatelia si škody na rodinných domoch musia riešiť individuálne s poisťovňami.

Prácu hasičom z Galanty a Dunajskej Stredy okrem silného vetra sťažoval aj hustý dážď. Agentúru SITA informoval hovorca hasičov v Trnavskom kraji Tomáš Bílik.

Na Slovensku opäť zúrila búrka, živel strhol káble aj stromy Silný vietor poškodil v Mostovej strechy rodinných domov a vyvracal aj stromy. Bratislava, 30. jún 2014. Foto: SITA/KR HaZZ Trnava


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety