Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slovensko predsedá V4, ako prvé má konto na Twitteri

Autor: SITA, 1. júla 2014 07:24
v4 vysegrad Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák na tlačovej besede k prebratiu predsedníctva Slovenska vo V4. Bratislava, 30. jún 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) - Slovensko v utorok od Maďarska prevezme jednoročné predsedníctvo vo V4, jeho hlavným mottom je "Dynamický Vyšehrad pre Európu a svet", informoval na pondelkovej tlačovej besede minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

Motto nášho predsedníctva má podľa neho odrážať záujem Slovenska na posilňovaní konkurencieschopnosti a hospodárskeho rastu regiónu ako celku.


Lajčák predstavil aj logo V4

Lajčák tiež predstavil logo nášho predsedníctva, ktoré vzišlo zo študentskej súťaže. Je ním bielo-červená holubica, v ktorej je zároveň skrytá značka V4.

"Namiesto toho, aby sme sa obrátili na PR agentúru, oslovili sme našich študentov. Išlo nám aj o to, aby sme V4 dostali do povedomia mladých ľudí. Celá táto akcia nás stála menej ako tisíc eur," vysvetlil šéf slovenskej diplomacie. Víťazka, ktorá logo navrhla, získala štvortýždňovú stáž na jednom z našich zastupiteľstiev.

Dôkazom toho, že slovenské predsedníctvo bude dynamické, je aj fakt, že ako prvé bude tweetovať. Prvý tweet odoslal Lajčák počas tlačovej besedy.

v4 vysegrad Logo predsedníctva Slovenska vo V4 na tlačovej besede. Bratislava, 30. jún 2014. Foto: SITA/Jozef JakubčoCieľom bude aj spolupráca V4+

"Program slovenského predsedníctva sme zamerali na konsolidáciu verejných financií, stimuláciu ekonomického rastu, na predchádzanie daňovým únikom a daňovým podvodom v krajinách V4," dodal Lajčák.

Po voľbách do Európskeho parlamentu a v súvislosti s následným obsadzovaním postov v Európskej komisii bude tiež podľa neho našou úlohou nastaviť komunikačné kanály krajín V4 s novými orgánmi EÚ.

Jedným z cieľov nášho predsedníctva bude pokračovať vo formáte rozšírenej spolupráce V4+. "V neposlednom rade naším zámerom bude presadzovať už rozbehnuté projekty V4 spoločného záujmu v oblasti energetickej bezpečnosti, dopravy a obrany, ktoré sú dôležité pre vnútornú súdržnosť celého regiónu strednej Európy," ukončil Lajčák.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy