Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Šéf VšZP zatajil v majetkovom priznaní úver na luxusný byt

Autor: SITA, 1. júla 2014 14:49
river park Šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne si vzal úver na jeden z takýchto bytov v bratislavskom komplexe pri Dunaji, no v daňovom priznaní ho neuviedol. (ilustračné foto) Foto: SITA/archív J&T Real Estate
BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) - O tri mesačné platy príde generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Marcel Forai.

Odsúhlasil to v utorok parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Forai podal neúplné majetkové priznanie za rok 2012, keď v ňom neuviedol úver na byt, ktorý si kúpil v bytovom komplexe River Park v Bratislave.


Desiati funkcionári dostanú pokuty

Výbor zároveň odsúhlasil udelenie pokút vo výške mesačného platu pre desiatich funkcionárov štátnych podnikov, ktorí majetkové priznanie za rok 2013 nepodali, alebo ho podali oneskorene. Pokutu nedostal len štátny tajomník ministerstva obrany Miloš Koterec (Smer-SD).

Hoci majetkové priznanie do parlamentu podal po termíne, poslanci Smeru-SD konanie voči nemu zablokovali. Poslanci Smeru-SD argumentovali, že Koterec bol posledný marcový deň na služobnej ceste a odovzdaním majetkového priznania poveril svoj aparát.

Jeho ľudia prišli do podateľne parlamentu podľa poslanca za Smer-SD Pavla Gogu 31. marca päť minút po 16:00, podateľňa je otvorená do štvrtej. Hoci mohli priznanie poslať poštou, neurobili tak, radšej ho 1. apríla doručili do národnej rady osobne.


Konanie voči firme údajne napojenej na Transpetrol

Podľa Oľgy Nachtmannovej Koterec zároveň poslal výboru list, v ktorom ľudsky vysvetľuje, čo sa stalo. Upozornila, že štátny tajomník na priznanie nezabudol, a jeho ľudia boli osobne v národnej rade, preto by ho pokutovať nemali.

Výbor v utorok začal konanie voči trom členom predstavenstva Spoločnosti pre skladovanie, a. s. Konanie inicioval predseda výboru Viliam Novotný. Podľa neho je Spoločnosti pre skladovanie, a. s. stopercentnou štátnou spoločnosťou ako dcérska firma štátneho Transpetrolu a Správy štátnych hmotných rezerv.

Ministerstvo hospodárstva na Novotného podnet reagovalo, že funkcionári spoločnosti nemusia výboru predkladať majetkové priznania, Novotný si myslí opak. Výbor teraz osloví rezort hospodárstva, v akom postavení sú členovia predstavenstva vo vzťahu k štátu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety