Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Schôdzu parlamentu ukončila diskusia o malej rómskej reforme

Autor: SITA, 1. júla 2014 19:51
Rómovia protestovali za lepší život ilustračné foto Foto: SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) – Diskusiou k tzv. malej rómskej reforme, ktorú do parlamentu predložila SDKÚ-DS a vládny splnomocnenec pre rómske komunity Peter Pollák, ukončili poslanci piaty deň 36. schôdze.

"Je to náš príspevok k zápasu s extrémizmom. Ak štandardné strany nedajú programové riešenia, dajú ich extrémisti," zdôraznil líder SDKÚ-DS Pavol Frešo. Podľa predsedu poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovíta Kaníka zákony SDKÚ-DS nie sú zamerané na jednu komunitu, teda netýkajú sa len Rómov.

Odporúčame:

Do parlamentných lavíc zasadli náhradníci za europoslancov
Zvýšená podpora pre pracujúcich Rómov

Séria zákonov z dielne SDKÚ-DS obsahuje zvýšenie podpory pracujúcich rodín s nižším príjmom či zvýšenie rodičovského príspevku na 230 eur, ale len pre pracujúce rodiny. SDKÚ-DS navrhuje zmeniť aj vyplácanie príspevku za školskú dochádzku.

V návrhu sprísňuje kritériá na školskú dochádzku. Rodičia stratia nárok na tento príspevok, ak žiak bude mať viac ako sedem vymeškaných neospravedlnených hodín mesačne.

SDKÚ-DS tiež navrhuje zmeniť princíp, podľa ktorého sú nepracujúci páchatelia priestupkov nepotrestateľní. Tí by mali povinnosť trest za svoj priestupok odpracovať.


Priestupky by sa preniesli na rodičov

Navrhuje tiež, aby sa tresty za neplnoletých páchateľov priestupkov prenášali na rodičov. SDKÚ-DS prichádza aj s novelou stavebného zákona, podľa ktorej by malo dôjsť k rýchlemu odstraňovaniu nových čiernych stavieb, ktoré budú postavené na cudzích pozemkoch.

Navrhované riešenia podľa Freša zvyšujú príjem pre ľudí, ktorí budú pracovať. Podľa primátora Lipian Eduarda Vokála návrh SDKÚ-DS znamená pre ľudí, že nie je dobré sedieť a nič nerobiť.

Ľudovít Kaník predkladá zákony do parlamentu už druhý rok, až teraz pre ne získal podporu vládneho splnomocnenca pre rómske komunity.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy