Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Fico prezradil, čo očakáva od nových ministrov vo vláde

Autor: SITA, 2. júla 2014 19:57
Robert Fico Predseda vlády SR Robert Fico na TB s vyhlásením k zmenám vo vláde SR. Bratislava, 2. júl 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) - Premiér Robert Fico dnes poslal prezidentovi Andrejovi Kiskovi návrhy na vymenovanie dvoch nových ministrov. Šéfom rezortu školstva sa má po končiacom Dušanovi Čaplovičovi stať štátny tajomník ministerstva financií Peter Pellegrini a ministrom hospodárstva po Tomášovi Malatinskom jeho štátny tajomník Pavol Pavlis. Fico očakáva od príslušných ministrov aj návrhy na nových štátnych tajomníkov. Fico to uviedol na mimoriadnom brífingu na úrade vlády.


Fico veľmi nezdôvodnil, prečo ministri skončili

Vymenovanie nových ministrov by sa malo udiať vo štvrtok popoludní. "Očakávam od nového ministra školstva, že bude pokračovať v snahách ministra Čaploviča predovšetkým rozvinúť myšlienku tzv. duálneho vzdelávania. Ide nám predovšetkým o prepojenie praxe a teórie, aby nám školy naďalej nevypúšťali stovky a tisícky absolventov, ktorí sa nevedia uplatniť v praxi," povedal Fico.

Viac o zmenách vo Ficovej vláde:

Ministri Čaplovič aj Malatinský podali demisiu

Výmeny vo vláde sú ako z čias socializmu, reagovala SaS

Most-Híd: Výmenou vo vláde Fico čiastočne priznal porážku

Za Malatinského ministrovania získal štát kontrolu nad SPP

Ficova vláda rozdala vyvoleným stovky miliónov eur , tvrdí KDH

Dušan Čaplovič opúšťa školstvo, sľúbené zmeny nepresadil

Vladimír Maňka by sa mal čoskoro vrátiť do vedenia Smeru

Fico ide upratovať v strane, niektorí Smeráci 'spanšteli'Na ministerstve hospodárstva očakáva aktívnu úlohu v oblasti zahraničných investícií. "Toto je predovšetkým úloha ministerstva hospodárstva. Niekedy si mylne myslíme, že vytváranie pracovných miest patrí do kompetencie ministra práce," dodal Fico.

Ani premiér veľmi nezdôvodňoval, prečo sa ministri menia práve v rezortoch školstva a hospodárstva. "Je plnou právomocou premiéra sa rozhodnúť v ktoromkoľvek okamihu, že urobí individuálne zmeny," povedal.


Premiér avizuje ďalšie zmeny na ministerstvách

Fico očakáva s Čaplovičom a Malatinským pomerne blízku spoluprácu aj po ich odchode z ministerstiev. "Chcel by som využiť predovšetkým skúsenosti pána Malatinského v oblasti energetiky. Preto by som privítal, keby prijal moju ponuku a bol mojím poradcom," povedal Fico.

Čaplovičovi ponúkne, aby prijal kompletnú agendu ľudských práv, lebo sa jej venoval už v minulosti. Podľa Fica je veľmi náročná a citlivá. "Dnes je v rukách ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí – takto to bolo nastavené v zákone – ale určite ho to odbremení," vysvetľoval premiér. Podľa jeho slov existuje aj alternatíva, že by sa Čaplovič stal splnomocnencom vlády.

Fico v stredu potvrdil, že výmeny na postoch štátnych tajomníkov sa dotknú aj rezortov, z ktorých sa štátni tajomníci nepresúvajú do ministerských kresiel. "Áno, potvrdzujem, že dôjde k zmenám aj na iných ministerstvách, nielen na tých, kde dôjde k výmene ministrov," povedal. Malo by ísť o päť až šesť štátnych tajomníkov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety