Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Za vládnymi výmenami je podľa Kaliňáka snaha o akceleráciu

Autor: SITA, 4. júla 2014 07:38
Robert Fico, Robert Kaliňák Zľava: Premiér Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák. Foto: archívne - SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) - Vo vládnej starne Smer-SD bola diskusia, že či popri reformách nie je možná akcelerácia v niektorých oblastiach. Takto vníma potrebu zmien vo vláde jej podpredseda a minister vnútra Robert Kaliňák.

"Na zvážení ministrov bolo, či si myslia, že takúto zásadnú zmenu môžu urobiť, alebo si myslia, že je lepšie, aby to bola nejaká energickejšia, nová osobnosť. A myslím si, že tak to aj dopadlo," povedal Kaliňák po mimoriadnom rokovaní vlády, na ktorom odvolali štátnych tajomníkov Petra Pellegriniho a Pavla Pavlisa. Pelegrini vystrieda v kresle ministra školstva Dušana Čaploviča a Pavlis doterajšieho šéfa jeho materského rezortu hospodárstva Tomáša Malatinského.

Obrazom: Prezident Kiska vymenoval nových ministrov


Kaliňák vo výmenách na ministerských postoch nevidí nič problematické. Podľa jeho slov obaja končiaci ministri urobili mnoho pozitívnych vecí. "Ale asi bolo možné, aby sa niektoré veci urobili ešte razantnejšie a ten priestor vytvárame teraz," dodal minister vnútra.

Podľa Kaliňáka vždy po dvoch rokoch vládnutia dochádza k hodnoteniu, pri ktorom sa zvažuje, čo ešte urobiť, aké zmeny vykonať. Na pracovnom sneme Smeru sa bavili o tom, že mnohé úpravy v nasledujúcich dvoch rokoch majú byť intenzívnejšie. Napríklad školstvo podľa Kaliňáka patrí medzi ne.

Viac o zmenách vo Ficovej vláde:

Ministri Čaplovič aj Malatinský podali demisiu

Premiér Fico prezradil, čo očakáva od nových ministrov vo vláde

Prezident Kiska vymenoval nových ministrov Pavlisa a Pellegriniho

Výmeny vo vláde sú ako z čias socializmu, reagovala SaS

Most-Híd: Výmenou vo vláde Fico čiastočne priznal porážku

Za Malatinského ministrovania získal štát kontrolu nad SPP

Ficova vláda rozdala vyvoleným stovky miliónov eur , tvrdí KDH

Dušan Čaplovič opúšťa školstvo, sľúbené zmeny nepresadil

Vladimír Maňka by sa mal čoskoro vrátiť do vedenia Smeru

Fico ide upratovať v strane, niektorí Smeráci 'spanšteli'Vo vláde sa má celkovo vymeniť päť až šesť štátnych tajomníkov, zatiaľ odišli len dvaja, ktorí sa stávajú ministrami. Kaliňák nevidí veľký priestor na to, aby sa v jeho rezorte vymenila dvojica súčasných štátnych tajomníkov. "Obidvaja sú zahltení prácou," povedal Kaliňák s tým, že obaja dosiahli dobré výsledky. Poukázal na úspešné schengenské hodnotenie. Druhý štátny tajomník zas pracuje v oblasti prevencie kriminality, kde sú výsledky podľa Kaliňáka tiež absolútne prezentovateľné.

Čaplovičovi chce premiér Robert Fico ponúknuť agendu ľudských práv. Ľudskoprávna rada vlády teraz spadá pod šéfa rezortu diplomacie Miroslava Lajčáka. Ten už v minulosti prezentoval premiérovi pocit ľudí, ktorí v tejto oblasti pôsobia, že by radi mali niekoho, kto sa bude takpovediac 24 hodín denne venuje ľudskoprávnej agende.

Lajčák vzhľadom na svoju funkciu ministra zahraničných vecí trávi veľa času v zahraničí. Návrh zveriť túto agendu niekomu inému je podľa neho logický. "Dušan Čaplovič bol podpredsedom vlády pre ľudské práva štyri roky, takže považujem jeho meno za každých okolností ako prvé," povedal

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety