Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Flašíková Beňová chce sebaoslavné reči, tvrdia europoslanci

Autor: SITA, 8. júla 2014 07:56
benova flasikova smer Europoslankyňa Monika Flašíková Beňová. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 8. júla (WEBNOVINY) - Slová europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej (Smer-SD) o tom, že všetci trinásti slovenskí poslanci europarlamentu chcú listom požiadať predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku o vystupovanie v slovenskom parlamente, nie sú založené na pravde.

Tvrdia to stranícki kolegovia Flašíkovej Beňovej europoslanci Boris Zala a Monika Smolková. "Toto vyhlásenie sa nezakladá na pravde, osobne sme nijaký list nepripravovali a už v rozhovore, ktorý sme mali na schôdzi v Štrasburgu, sme jasne vyjadrili názor, že takýto list nepodporíme. List je doslovne zameraný na sebaprezentáciu europoslancov, čo nepokladáme za účelné," uvádza sa v spoločnom vyhlásení obidvoch poslancov, ktoré poskytli médiám.

Odporúčame:

Maňka a Nagy valcujú Sulíka, je populista a mal by študovať
Beňová vraj v liste povedala nepravdu

Zala a Smolková navrhujú, aby bola jedenkrát ročne rozprava v NR SR o postavení Slovenska v Európskej únii. "Na tejto rozprave by mali právo vystúpiť aj europoslanci. Vecne k téme, ktorá sa dotýka životných záujmov Slovenska. Sme zásadne proti tomu, aby sa pôda Národnej rady SR zmenila na sebaoslavné reči europoslancov," ukončili.

"Dohodli sme sa na jednej dobrej myšlienke, všetci trinásti poslanci za Slovensko sme pripravili list, aby umožnil europoslancom vystúpiť v nejakých časových intervaloch v pléne národnej rady. Bol by to jeden z priestorov, kde by mohli zaznieť informácie o našej činnosti," uviedla Flašíková Beňová cez víkend v relácii Rozhlasu a televízie Slovenska O 5 minút 12. List pre Pašku by mali podľa jej slov dokončiť v pondelok.


Štefanec riešil aj nízku účasť

Podpredsedu SDKÚ-DS a europoslanca Ivana Štefanca nepríjemne prekvapila verejná hádka europoslancov za Smer-SD. "Verejné hádanie sa o možnosti pre europoslancov vystúpiť v NR SR považujem za nedôstojné a nehodné postavenia člena Európskeho parlamentu. Cieľom iniciatívy, pod ktorú som sa podpísal aj ja, je predsa zvýšiť povedomie slovenských občanov o európskych témach," hovorí Štefanec.

Podľa neho rekordne nízka účasť slovenských voličov v májových eurovoľbách potvrdila, že je potrebné viac sa rozprávať o práci poslancov v Bruseli či fungovaní Európskej únie a tvorbe európskej legislatívy. "Je dôležité, aby táto téma dostala aj patričnú dôstojnosť a bola vedená na pôde NR SR," dodal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety