Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dalibor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Colníci bodovali, spálili fejky tašiek aj parfumov

Autor: SITA, 7. júla 2014 15:40
Colníci bodovali, spálili fejky kabeliek aj škrabiek na päty Fejky hračiek, tašiek pre psov, či škrabiek na päty zadržali galantskí colníci. Galanta, 7. júl 2014. Foto: SITA/Colný úrad Bratislava
BRATISLAVA 7. júna (WEBNOVINY) - Colníci v pondelok zlikvidovali viac ako 6000 falzifikátov parfumov a toaletných vôd. Flakóny boli označené reprodukciou ochrannej známky Lacoste a Tommy Hilfiger. Colníci ich na skládke v Zohore blízko Bratislavy rozdrvili a následne znehodnotili.

Parfumy a toaletné vody si objednala slovenská firma z Číny. Colníkom pritom tvrdila, že v balíku sa nachádzajú kufríky z plastových fólií, plastové vešiaky a vône do áut v hodnote 2555 amerických dolárov.

Obrazom: Colníci bodovali, spálili fejky kabeliek aj škrabiek na pätyFejkové zásielky z Číny

"Colníci tovar zaistili a obrátili sa na majiteľa ochrannej známky. Ten potvrdil, že ide o falzifikáty originálnych výrobkov a súhlasil s ich likvidáciou," informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Katarína Tehlárová. Dodala, že falzifikáty toaletných vôd a parfumov môžu spôsobiť ekzémy či vyvolať alergické reakcie. "Pri každej kúpe, najmä cez internet, je vhodné overiť si dôveryhodnosť daného obchodu," dodala Tehlárová.

Fejky hračiek, tašiek pre psov, či škrabiek na päty zadržali galantskí colníci. Napodobneniny objavili pri kontrole troch zásielok z Číny, ktoré mali podľa dokladov skončiť na českom trhu. Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Švárna, odhadovaná škoda, ktorá by vznikla predajom týchto vecí ako originálnych výrobkov, bola predbežne vyčíslená na takmer 50-tisíc eur.

Colníci bodovali, spálili fejky kabeliek aj škrabiek na päty Bratislavskí colníci v pondelok zlikvidovali viac ako 6000 falzifikátov parfumov a toaletných vôd. Bratislava, 7. júl 2014. Foto: SITA/Colný úrad BratislavaFalošné škrabky na päť

Vyše 1500 škrabiek, takmer 600 plastových figúrok zvierat, 60 textilných tašiek pre psov a skoro 300 kuchynských plastových potrieb tak skončilo v colnom sklade. Majitelia ochranných známok potvrdili, že ide o falšovaný tovar a práve oni teraz rozhodnú o ďalšom postupe. Majú možnosť vyjadriť sa, či súhlasia so zničením tovaru alebo podajú návrh na súd vo veci falšovania ochrannej známky. Prípad naďalej vyšetrujú.

Osobe, ktorá porušila zákon o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi, môže uložiť colný úrad pokutu od 50 eur do 67-tisíc eur, závisí to od závažnosti a druhu porušenia. Za opakované porušenie uloží colný úrad pokutu až do výšky 135 000 eur.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety