Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slovenská cestovka mala v čase krachu pri mori 55 klientov

Autor: SITA, 9. júla 2014 11:46
pocasie leto slnko dovolenka plaz ilustračné foto Foto: SITA/AP
POPRAD 9. júla (WEBNOVINY) – Vo štvrtok by mal do Popradu prísť autobus s klientmi popradskej cestovnej kancelárie Darne, ktorá v pondelok ohlásila úpadok. "Z Bulharska odchádzajú dnes o 13:00, presný čas návratu nevieme povedať," uviedol pre SITA hovorca Allianz – Slovenskej poisťovne Artur Šturmankin, kde bola cestovná kancelária poistená proti úpadku.

V čase oznámenia úpadku cestovnej kancelárie sa v Bulharsku nachádzalo 55 jej klientov. Podľa Šturmankina však nie všetci klienti využili možnosť prepravy na Slovensko, ktorý zabezpečovala poisťovňa. "Niektorí sa rozhodli odísť na vlastné náklady. V Bulharsku ostane päť klientov cestovnej kancelárie, ktorí mali zaplatený pobyt až do 13. júla," uviedol Šturmankin. Aj o týchto klientov sa postará poisťovňa a zabezpečí im dopravu na Slovensko.

cestovka darne Takýto oznam má na webovej stránke skrachovaná cestovná kancelária Darne. Foto: Darne.skNa dverách visia dva oznamy

Priestory cestovnej kancelárie Darne v Poprade na Námestí sv. Egídia sú momentálne zatvorené. Na dverách sú len dva oznamy, v jednom kancelária informuje o tom, že sa dostala do úpadku a ďalej nie je schopná vykonávať svoju činnosť. Klientov tiež oboznamuje, ako majú postupovať v prípade, že už majú zakúpený zájazd. S požiadavkou sa majú klienti obrátiť na Allianz – Slovenskú poisťovňu.

Druhým oznamom pre klientov cestovnej kancelárie je certifikát Allianz – Slovenskej poisťovne, že kancelária má uzatvorené poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Viac sa klienti cestovnej kancelárie nedozvedia ani z jej internetovej stránky. Je tu len oznam o tom, že cestovná kancelária sa dostala do úpadku a ďalej nie je schopná vykonávať svoju činnosť.

Darne cestovná kancelária, s. r. o. Poprad mala s Allianz - Slovenskou poisťovňou uzatvorenú zmluvu proti úpadku na sumu 82-tisíc eur. Ak si budú chcieť klienti cestovnej kancelárie uplatňovať náhradu škody, mali by tak urobiť najneskôr do šiestich mesiacov, dokedy musia predložiť poisťovni hlásenie o poistnej udalosti, zmluvu o obstaraní zájazdu ako aj doklad o zaplatení.


Cestovka mala dvoch konateľov

Podľa informácií z obchodného registra zverejneného na internete Darne cestovná kancelária, s. r. o. Poprad vznikla v roku 2001. Jej spoločníkmi a konateľmi boli Mária Demečková a Rudolf Demečko zo Spišskej Novej Vsi. Okrem toho figuruje v obchodnom registri aj spoločnosť Darne Poprad, s. r. o., ktorá funguje už od roku 1993.

Predmetom činnosti tejto spoločnosti sú tiež služby cestovnej kancelárie. Jedinou spoločníčkou v tejto firme je Mária Demečková z Popradu. Darne cestovná kancelária, s. r. o. Poprad a Rudolf Demečko zo Spišskej Novej Vsi sú tiež spoločníkmi firmy Darne travel, s.r.o. Poprad, ktorá má v predmete činnosti aj prevádzkovanie cestovnej agentúry. Táto spoločnosť vznikla v roku 2005.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety