Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Radúz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slovenská cestovka mala v čase krachu pri mori 55 klientov

Autor: SITA, 9. júla 2014 11:46
pocasie leto slnko dovolenka plaz ilustračné foto Foto: SITA/AP
POPRAD 9. júla (WEBNOVINY) – Vo štvrtok by mal do Popradu prísť autobus s klientmi popradskej cestovnej kancelárie Darne, ktorá v pondelok ohlásila úpadok. "Z Bulharska odchádzajú dnes o 13:00, presný čas návratu nevieme povedať," uviedol pre SITA hovorca Allianz – Slovenskej poisťovne Artur Šturmankin, kde bola cestovná kancelária poistená proti úpadku.

V čase oznámenia úpadku cestovnej kancelárie sa v Bulharsku nachádzalo 55 jej klientov. Podľa Šturmankina však nie všetci klienti využili možnosť prepravy na Slovensko, ktorý zabezpečovala poisťovňa. "Niektorí sa rozhodli odísť na vlastné náklady. V Bulharsku ostane päť klientov cestovnej kancelárie, ktorí mali zaplatený pobyt až do 13. júla," uviedol Šturmankin. Aj o týchto klientov sa postará poisťovňa a zabezpečí im dopravu na Slovensko.

cestovka darne Takýto oznam má na webovej stránke skrachovaná cestovná kancelária Darne. Foto: Darne.skNa dverách visia dva oznamy

Priestory cestovnej kancelárie Darne v Poprade na Námestí sv. Egídia sú momentálne zatvorené. Na dverách sú len dva oznamy, v jednom kancelária informuje o tom, že sa dostala do úpadku a ďalej nie je schopná vykonávať svoju činnosť. Klientov tiež oboznamuje, ako majú postupovať v prípade, že už majú zakúpený zájazd. S požiadavkou sa majú klienti obrátiť na Allianz – Slovenskú poisťovňu.

Druhým oznamom pre klientov cestovnej kancelárie je certifikát Allianz – Slovenskej poisťovne, že kancelária má uzatvorené poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie. Viac sa klienti cestovnej kancelárie nedozvedia ani z jej internetovej stránky. Je tu len oznam o tom, že cestovná kancelária sa dostala do úpadku a ďalej nie je schopná vykonávať svoju činnosť.

Darne cestovná kancelária, s. r. o. Poprad mala s Allianz - Slovenskou poisťovňou uzatvorenú zmluvu proti úpadku na sumu 82-tisíc eur. Ak si budú chcieť klienti cestovnej kancelárie uplatňovať náhradu škody, mali by tak urobiť najneskôr do šiestich mesiacov, dokedy musia predložiť poisťovni hlásenie o poistnej udalosti, zmluvu o obstaraní zájazdu ako aj doklad o zaplatení.


Cestovka mala dvoch konateľov

Podľa informácií z obchodného registra zverejneného na internete Darne cestovná kancelária, s. r. o. Poprad vznikla v roku 2001. Jej spoločníkmi a konateľmi boli Mária Demečková a Rudolf Demečko zo Spišskej Novej Vsi. Okrem toho figuruje v obchodnom registri aj spoločnosť Darne Poprad, s. r. o., ktorá funguje už od roku 1993.

Predmetom činnosti tejto spoločnosti sú tiež služby cestovnej kancelárie. Jedinou spoločníčkou v tejto firme je Mária Demečková z Popradu. Darne cestovná kancelária, s. r. o. Poprad a Rudolf Demečko zo Spišskej Novej Vsi sú tiež spoločníkmi firmy Darne travel, s.r.o. Poprad, ktorá má v predmete činnosti aj prevádzkovanie cestovnej agentúry. Táto spoločnosť vznikla v roku 2005.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy