Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Ambróz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slováci pozor, na trhu môže byť nebezpečná kozmetika

Autor: SITA, 9. júla 2014 12:32
nebezpecna kozmetika Tetovacia farba WEFA Colors obsahuje ťažké kovy ako olovo či arzén. Foto: Ec.europa.eu
BRATISLAVA 9. júla (WEBNOVINY) - Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) varuje pred viacerými nebezpečnými výrobkami, ide o viaceré krémy na bielenie pokožky a hnedú farbu na tetovanie.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ÚVZ SR Lenka Skalická, na výrobky upozornil rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky RAPEX vo Francúzsku a v Nemecku. "Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj na Slovensku," upozornil hlavný hygienik SR Ivan Rovný.


Výrobky obsahujú zakázané látky

Prvým potenciálne nebezpečným výrobkom je krém na bielenie pokožky značky L´Abidjanaise s výrobnou dávkou Lot 63. Krém sa nachádza v 50-gramovej tube v bielo-oranžovej kartónovej škatuľke s obrázkom ženy. Výrobok obsahuje látku clobetasol propionate, ktorá patrí medzi glukokortikoidy. Tie sa nachádzajú v zozname zakázaných látok v kozmetických výrobkoch.

nebezpecna kozmetika Nebezpečný krém na bielenie pokožky značky L'Abidjanaise. Foto: Ec.europa.eu


Nebezpečný je podľa ÚVZ SR aj ďalší krém na bielenie pokožky značky L´Abidjanaise s výrobnou dávkou Lot 040113. Krém sa nachádza v 50-gramovej tube zabalenej v bielo-oranžovej kartónovej škatuľke s obrázkom ženy.

Výrobok rovnako obsahuje látku clobetasol propionate. Tretím výrobkom obsahujúcim túto látku je krém na bielenie pokožky značky Biopharma s názvom Rapis Clair s výrobnou dávkou RC289, RC187 a RC288. Krém sa nachádza v 30-gramovej tube zabalenej v bielo-oranžovej kartónovej škatuľke.

nebezpecna kozmetika Nebezpečný je aj tento krém na bielenie pokožky. Foto: Ec.europa.euNebezpečná farba na tetovanie

Ďalším nebezpečným výrobkom podľa ÚVZ SR je hnedá farba na tetovanie značky WEFA Colors od výrobcu WEFA Colors, Markstr. 13, 56112 Lahnstein, Germany z Nemecka. Ide o výrobky s výrobnými dávkami BROWN 2004 PYBR, BR 60408 141, ktorým končí dátum spotreby v máji 2015 a BR 3038098, ktorú treba spotrebovať do októbra.

Výrobok sa nachádza v 30 alebo 60-mililitrovej fľaške. Farba obsahuje ťažké kovy arzén, olovo a nikel. Výrobok nie je v súlade s rezolúciou Rady Európy, ktorá stanovuje požiadavky a kritériá na bezpečnosť farieb na tetovanie a permanentný make up.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy