Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Nataša

Počasie na dnes:

Zdielať na:

KDH bude spolupracovať s nezaradeným poslancom Hlinom

Autor: SITA, 10. júla 2014 07:03
Hlina Nezaradený poslanec Alojz Hlina bude spolupracovať s KDH. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) – KDH sa dohodlo na spolupráci v parlamentnom brannobezpečnostnom výbore s nezaradeným poslancom NR SR Alojzom Hlinom.

Ako povedal v stredu pre agentúru SITA predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Zajac, Hlina bude informovať hnutie o rokovaní výboru a zároveň bude predkladať na výbore pozmeňujúce návrhy za kresťanských demokratov.

KDH totiž nemá v tomto výbore zastúpenie. Po voľbách v roku 2012 nominovalo KDH za člena tohto výboru Daniela Lipšica, ten však z hnutia odišiel.


Vedenie parlamentu chcelo odvolanie Lipšica

KDH sa podľa Zajaca snažilo získať členstvo v tomto výbore. "Navrhli sme vedeniu parlamentu, aby počet členov brannobezpečnostného výboru bol rozšírený o jedného nominanta KDH a jedného Smeru-SD. Vedenie parlamentu to odmietlo s tým, nech dáme návrh na odvolanie Lipšica z tohto výboru," povedal Zajac s tým, že s Lipšic chce zostať členom tohto výboru a preto KDH k takémuto návrhu nepristúpi.

Podľa Zajaca je spolupráca s Hlinom prirodzená. "Spolupracovali sme pri návrhoch o znížení exekučných poplatkov, či v boji proti úžerníckym nebankovkám," povedal Zajac.

Brannobezpečnostný výbor je podľa Hlinu jeden z najdôležitejších parlamentných výborov. "Nevidím problém, aby som s nimi konzultoval a predkladal ich návrhy. V politike musíte vedieť spolupracovať," povedal Hlina v stredu pre agentúru SITA.


Do zahraničného výboru príde Figeľ

Hlina spolupracuje s KDH od odchodu z OĽaNO, za ktoré kandidoval do parlamentu. Za KDH v eurovoľbách kandidoval ako Hlinov nominant podnikateľ Ľuboš Fellner, ktorý je zakladateľom známej cestovnej kancelárie.

Zajac zároveň informoval, že novým členom ústavnoprávneho výboru bude Pavol Hrušovský, ktorý v ňom nahradí Radoslava Procházku. Ten odišiel v júni z parlamentu. Hrušovského vo výbore pre ľudské práva nahradí Jozef Mikloško.

Miesto Mikloška bude v zahraničnom výbore Ján Figeľ. Nový poslanec Marián Radošovský bude členom pôdohospodárskeho výboru. Ďalší novic Jozef Bobik bude pracovať vo výbore pre verejnú správu. Zajac sa stane členom finančného výboru namiesto Figeľa.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety