Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Učiteľ Žarnay neuspel, polícia odmietla stíhanie na akadémii

Autor: SITA, 10. júla 2014 11:31
paragraf ilustračné foto
KOŠICE 10. júla (WEBNOVINY) – Polícia odmietla začať trestné stíhanie na základe trestného oznámenia Ota Žarnaya na neznámeho páchateľa pre podozrenie z nehospodárneho nakladania s finančnými prostriedkami a na netransparentný výber poskytovateľa právnych služieb na Obchodnej akadémii Polárna Košice.

Ako vo štvrtok informoval Oto Žarnay, košické Obvodné oddelenie Policajného zboru Nad Jazerom mu zaslalo vyjadrenie k jeho trestnému oznámeniu, ktoré podal ešte 13. marca spolu s poslancom NR SR Jánom Mičovským a Miroslavom Kadúcom. Žarnay a spol. chcú podať voči uzneseniu sťažnosť.


Riaditeľ obvinenia odmietol a to stačilo

V uznesení obvodné oddelenie polície uvádza, že trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za netransparentný výber poskytovateľa právnych služieb a nehospodárne nakladanie s finančnými prostriedkami vo výške 5350 eur odmieta.

Polícia vypočula riaditeľa Petra Ivana, ktorý ako štatutárny zástupca školy všetky obvinenia odmietol. V odôvodnení uznesenia polícia uvádza, že nebolo preukázané žiadne protiprávne konanie a v danom prípade sa riaditeľ Peter Ivan nedopustil prečinu machinácie pri verejnom obstarávaní.

Trestné oznámenie Ota Žarnaya obsahovalo aj podozrenie z prečinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. V uznesení sa uvádza, že orgány činné v trestnom konaní skúmajú v samostatnom trestnom konaní, či bol spáchaný tento skutok.


Hlavný kontrolór zistil porušenie zákonov

Porušenie zákonov pri verejnom obstarávaní ako aj nehospodárne nakladanie s finančnými prostriedkami konštatovala aj kontrola hlavného kontrolóra Košického samosprávneho kraja Vojtecha Farkaša.

Správu z kontroly zaslal kontrolór ako podnet na Správu finančnej kontroly. "Podanie hlavného kontrolóra Košického samosprávneho kraja Vojtecha Farkaša o podozrení z nehospodárneho nakladania s finančnými prostriedkami na Obchodnej akadémii Polárna Košice je v štádiu analýzy predloženého spisového materiálu," odpovedal dnes agentúre SITA vedúca odboru Správy finančnej kontroly Košice Ivana Urdzíková.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety