Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Europoslanci pošlú list Paškovi, dvaja smeráci ho nepodpíšu

Autor: SITA, 11. júla 2014 07:20
paska Predseda parlamentu Pavol Paška Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – List, v ktorom slovenskí europoslanci navrhnú predsedovi parlamentu Pavlovi Paškovi, aby mohli vystúpiť v Národnej rade SR, podpíšu podľa lídra SaS a europoslanca Richarda Sulíka pravdepodobne 11 zástupcovia SR v Európskom parlamente.

Z celkového počtu 13 europoslancov svoj podpis pod iniciatívu nepridajú pravdepodobne Boris Zala a Monika Smolková (obaja Smer-SD). Sulík vo štvrtok pred novinármi konkretizoval, že slovenskí europoslanci by mohli v národnom parlamente vystúpiť dvakrát ročne.

Odporúčame:

Parlament neumožní europoslancom vystupovať v národnej rade
Komisia vraj rieši smernice, ktoré by nemala

Do rozpravy by ich na požiadanie zaradil predseda parlamentu Pavol Paška. Rovnako Sulík navrhuje, aby sa europoslanci mohli zúčastňovať na rokovaniach výborov národnej rady a vystúpiť tam. Zasadnutia eurovýboru by sa preto mohli konať v piatok, aby sa na nich mohli zúčastniť aj slovenskí europoslanci.

Sulík, ktorý je v EP členom výboru pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa, chce dávať pozor, aby sa pod rúškom ochrany neschvaľovali normy, ktoré budú zhoršovať podnikateľské prostredie a zvyšovať byrokraciu.

Predseda liberálov podporuje aj iniciatívu Veľkej Británie a ďalších krajín, podľa ktorých by Európska komisia po predložení akejkoľvek smernice musela automaticky uviesť, na základe akého splnomocnenia predkladá túto smernicu.

"Cieľom je zbrzdiť regulačné šialenstvo a reforma európskych inštitúcií," konštatoval Sulík s tým, že EK často predkladá smernice z oblastí, do ktorých by sa nemala miešať. Holanďania už podľa Sulíka vypracovali analýzu, podľa ktorej by 54 oblastí malo zostať v pôsobnosti národných parlamentov a nemala by ich riešiť EK.


Sulíkovi sa nepozdáva aj stavba mosta

Sulík zároveň podá podnet na OLAF - Európsky úrad pre boj proti podvodom, v ktorom požiada o prešetrenie súťaže za viac ako 200 miliónov eur na výstavbu mosta ponad Váh v Trenčíne.

Súťaž podľa poslanca SaS Ľubomíra Galka robili Železnice SR, projekt sprevádzalo množstvo sporov, nevyhrala ponuka s najnižšou cenou a jedna z firiem víťazného konzorcia sa už podieľala na výstavbe mostov, ktoré sa zrútili a zomreli pri tom viacerí ľudia. "Ide o flagrantný prípad, ako sa pri čerpaní eurofondov nemá postupovať. Je tam dôvodný predpoklad, že môže ísť o snahu zneužitia eurofondov," povedal Galko.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy