Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Video: Mladík jazdil v Bratislave na palete, zaujal Ameriku

Autor: SITA, 10. júla 2014 14:52
Jazdu na palete po električkových koľajniciach v Bratislave si mladík vyskúšal ešte v roku 2008. Dopravný podnik Bratislava hovorí o nebezpečnom a riskantnom experimente.
paleta dpb Mladík objavil kontroverzný spôsob 'dopravy' už v roku 2008. Foto: Vimeo.com
BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) - Internetom sa šíri video mladíka spúšťajúceho sa na drevenej palete po električkovej trati v Bratislave. Video pod názvom Pallet síce mladý muž natočil ešte v roku 2008, v týchto dňoch sa však objavilo aj na zahraničných weboch a na sociálnej sieti ho zdieľajú fanúšikovia. Dopravný podnik Bratislava o videu vie, hovorí však o nebezpečnom a riskantnom experimente.

Jazdu po električkovej trati na neobyčajnom "dopravnom prostriedku", drevenej palete, chcel mladík vyskúšať pôvodne v Českej republike, konštrukcia palety však nevyhovovala rozchodu tamojších koľajníc.

Video: Pallet © Tomáš Moravec, 2008Nápad zaujal aj americký denník

Jazdu si teda vyskúšal v bratislavských uliciach. Video v týchto dňoch zverejnili aj na americkom webe Usatoday.com. O mladíkovom pokuse hovoria ako o novom najlepšom športe, nazývajú ho Slovakian trolley-line pallet skateboarding.

O netradičnom experimente vie aj Dopravný podnik Bratislava. Skúšať by ho však nikto nemal, Dopravný podnik hovorí o život ohrozujúcom pokuse. "DPB striktne odmieta takéto hazardné správanie sa mladých ľudí, ktorých účelom je pravdepodobne len provokácia bez toho, aby si uvedomili následky svojho konania a možné ohrozenie verejnosti," reagovala hovorkyňa DPB Adriana Volfová.


Dopravný podnik je rozčarovaný

Ako dodala, mladík si zrejme pri skúšaní netradičného dopravného prostriedku neuvedomil, že ohrozil nielen seba, ale aj ostatných účastníkov premávky. Paleta totiž nemá brzdy ani žiadnu zvukovú výstrahu. Netradičnú jazdu na palete si mladík otestoval na električkovej trati na Kapucínskej, Obchodnej ulici či popri Kamennom námestí.

"Počas trasy na Obchodnej ulici, ktorá je mimoriadne frekventovaná, napríklad mohol zraziť chodcov alebo mohlo dôjsť k inej kolízii či už s vozidlom MHD alebo osobným motorovým vozidlom," vysvetlila nástrahy takejto adrenalínovej jazdy Volfová s tým, že netradičnú jazdu si zrejme mladík vyskúšal len raz, podobné pokusy vodiči MHD

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety