Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Drahomíra, Mário

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V malej rómskej reforme je skrytý rasizmus, tvrdí iniciatíva

Autor: SITA, 14. júla 2014 07:24
Podľa splnomocnenca Rómov Petra Polláka bola v parlamente predložená zmena zákona o hmotnej núdzi a išlo hlavne o modernizáciu sociálneho systému, nie o rómsku reformu.
romovia ilustračné foto Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 14. júla (WEBNOVINY) - Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák tzv. malú rómsku reformu z dielne SDKÚ-DS za rómsku reformu nepovažuje.

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol vo svojom stanovisku, rómsku reformu vníma ako komplex opatrení od oblasti bývania, vzdelávania, zamestnanosti až po zmenu sociálneho systému.

Odporúčame:

Vládny Smer nechce riešiť rómske problémy, konštatuje SDKÚ

Poslanci Smeru zamietli malú rómsku reformu
Pollák mal dva návrhy

"Na rokovanie parlamentu bola predložená zmena zákona o hmotnej núdzi, išlo o modernizáciu sociálneho systému, čiže nejde o žiadnu rómsku reformu," poznamenal.

Pollák mal podľa jeho slov na schôdzi dva návrhy. "Prvý sa týkal hazardu, ktorého zámerom bolo eliminovať hazardné hry pre ľudí poberajúcich dávku v hmotnej núdzi a druhý zmeny zákona v hmotnej núdzi," vysvetlil s tým, že ani jeden návrh mu neprešiel.


Iniciatíva je rada, že reformu neschválili

Neschválenie tzv. malej rómskej reformy Rómska iniciatíva Slovenska (RIS) privítala. Ako agentúru SITA informoval predseda strany Václav Kappel, RIS poslancom za Smer-SD ďakuje za to, že sa zachovali veľmi zodpovedne a bez predsudkov a diskriminačných prvkov tento návrh zamietli.

"V skutočnosti majú tieto návrhy skrytý podtón diskriminácie a rasizmu," doplnil. RIS preto vyzýva autorov právnej normy, aby prestali robiť populistickú politiku na úkor Rómov.

"Zaujímajte sa o vlastnú stranu, pretože vám klesajú preferencie, ale téma malá rómska reforma vás do parlamentu nedostane," poznamenal. Ako dodal, strana vyzýva vládu a ministra vnútra Roberta Kaliňáka, aby Petra Polláka odvolali z funkcie splnomocnenca pre nezvládnutie postu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety