Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V parlamente budeme dôsledná opozícia voči Smeru, tvrdí KDH

Autor: SITA, 12. júla 2014 15:42
figel fico lajcak Zľava: Premiér a šéf Smeru Robert Fico, minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a predseda KDH Ján Figeľ. (archívne foto) Foto: SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) v parlamente bude naďalej konať ako dôsledná a konštruktívna opozícia voči vládnej strane Smer-SD, vyhlásil na sobotňajšom stretnutí vedenia KDH s okresnými predsedami z celého Slovenska jeho predseda Ján Figeľ.

Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca KDH Matej Kováč, podľa lídra kresťanských demokratov Jána Figeľa je dôležité poukazovať na škodlivé a nesprávne kroky vládnucej strany, no zároveň je potrebné prezentovať alternatívne návrhy KDH ľuďom na Slovensku.


Hnutie sa pripravuje na snem

"KDH má pripravené riešenia v ekonomickej, sociálnej, zdravotníckej či bezpečnostnej politike, ktoré posunú Slovensku dopredu. Vládna strana Smer ukazuje, že skutočne ozdravné riešenia buď nemá alebo nemá ich odvahu prijímať," cituje ďalej tlačová správa Figeľa.

V Žiline sa v sobotu koná celoslovenské stretnutie predstaviteľov KDH, na ktorom diskutuje o vnútropolitickej situácii, príprave programového snemu KDH, ako aj blížiacich sa komunálnych volieb.

KDH sa pripravuje na programový snem v októbri tohto roka, ktorý má priniesť nový program hnutia. Nový základný program hnutia "bude východiskom pre tvorbu politík KDH na najbližšie desaťročia a takisto základom pre prípravu volebného programu pre parlamentné voľby v roku 2016", informoval ďalej hovorca KDH.

KDH ilustračné foto Foto: SITA/Milo FabianDiskutovalo sa aj o komunálnych voľbách

"Máme ambíciu ponúknuť komplexnú programovú ponuku pre všetky agendy domácej a zahraničnej politiky. Keďže pôvodný základný program bol vytvorený ešte v roku 1993, tak som práve v Žiline v roku 2010 vyjadril odhodlanie ponúknuť občanom úplne nový základný program hnutia," povedal v sobotu v Žiline o príprave tohto programového dokumentu predseda KDH.

Novembrové voľby do orgánov samosprávy obcí boli ďalšou témou, o ktorej v sobotu diskutovali predstavitelia KDH. V komunálnych voľbách KDH ponúka štyroch vlastných kandidátov na primátorov krajských miest. Kandidáti v Trnave Ján Žitňanský a v Prešove Andrea Turčanová už podľa KHD získali širokú podporu ďalších pravicových subjektov.


Strana chce zvýrazniť ľudovosť

Peter Belinský v Žiline a Peter Lačný v Banskej Bystrici o podpore rokujú. "Je naším záujmom posilniť pozície KDH, ktoré hnutie má v mestských a obecných zastupiteľstvách, ako aj na pozíciách starostov a primátorov," uviedol Ján Figeľ.

Vo voľbách do miestnej samosprávy skončilo v roku 2010 KDH ako druhé spomedzi politických strán. "Jediná strana, ktorá po Novembri 1989 vznikla zdola, je KDH. Chceme tento ľudový charakter KDH ešte viac zdôrazniť v nasledujúcich voľbách," cituje v závere tlačová správa Jána Figeľa.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety