Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V parlamente budeme dôsledná opozícia voči Smeru, tvrdí KDH

Autor: SITA, 12. júla 2014 15:42
figel fico lajcak Zľava: Premiér a šéf Smeru Robert Fico, minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a predseda KDH Ján Figeľ. (archívne foto) Foto: SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) v parlamente bude naďalej konať ako dôsledná a konštruktívna opozícia voči vládnej strane Smer-SD, vyhlásil na sobotňajšom stretnutí vedenia KDH s okresnými predsedami z celého Slovenska jeho predseda Ján Figeľ.

Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca KDH Matej Kováč, podľa lídra kresťanských demokratov Jána Figeľa je dôležité poukazovať na škodlivé a nesprávne kroky vládnucej strany, no zároveň je potrebné prezentovať alternatívne návrhy KDH ľuďom na Slovensku.


Hnutie sa pripravuje na snem

"KDH má pripravené riešenia v ekonomickej, sociálnej, zdravotníckej či bezpečnostnej politike, ktoré posunú Slovensku dopredu. Vládna strana Smer ukazuje, že skutočne ozdravné riešenia buď nemá alebo nemá ich odvahu prijímať," cituje ďalej tlačová správa Figeľa.

V Žiline sa v sobotu koná celoslovenské stretnutie predstaviteľov KDH, na ktorom diskutuje o vnútropolitickej situácii, príprave programového snemu KDH, ako aj blížiacich sa komunálnych volieb.

KDH sa pripravuje na programový snem v októbri tohto roka, ktorý má priniesť nový program hnutia. Nový základný program hnutia "bude východiskom pre tvorbu politík KDH na najbližšie desaťročia a takisto základom pre prípravu volebného programu pre parlamentné voľby v roku 2016", informoval ďalej hovorca KDH.

KDH ilustračné foto Foto: SITA/Milo FabianDiskutovalo sa aj o komunálnych voľbách

"Máme ambíciu ponúknuť komplexnú programovú ponuku pre všetky agendy domácej a zahraničnej politiky. Keďže pôvodný základný program bol vytvorený ešte v roku 1993, tak som práve v Žiline v roku 2010 vyjadril odhodlanie ponúknuť občanom úplne nový základný program hnutia," povedal v sobotu v Žiline o príprave tohto programového dokumentu predseda KDH.

Novembrové voľby do orgánov samosprávy obcí boli ďalšou témou, o ktorej v sobotu diskutovali predstavitelia KDH. V komunálnych voľbách KDH ponúka štyroch vlastných kandidátov na primátorov krajských miest. Kandidáti v Trnave Ján Žitňanský a v Prešove Andrea Turčanová už podľa KHD získali širokú podporu ďalších pravicových subjektov.


Strana chce zvýrazniť ľudovosť

Peter Belinský v Žiline a Peter Lačný v Banskej Bystrici o podpore rokujú. "Je naším záujmom posilniť pozície KDH, ktoré hnutie má v mestských a obecných zastupiteľstvách, ako aj na pozíciách starostov a primátorov," uviedol Ján Figeľ.

Vo voľbách do miestnej samosprávy skončilo v roku 2010 KDH ako druhé spomedzi politických strán. "Jediná strana, ktorá po Novembri 1989 vznikla zdola, je KDH. Chceme tento ľudový charakter KDH ešte viac zdôrazniť v nasledujúcich voľbách," cituje v závere tlačová správa Jána Figeľa.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy