Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Kristína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Do boja proti šmejdom sa pridala ďalšia firma

Autor: SITA, 13. júla 2014 12:00
šmejdi Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) - Do boja proti šmejdom sa pridala ďalšia firma. Rady Asociácie osobného predaja (AOP) sa rozšírili o spoločnosť FINEST Slovakia. Asociácia vznikla minulý rok s cieľom vytlačiť z trhu "šmejdov" a neseriózne firmy s nekalými praktikami.

"Sme radi, že k pravidlám poctivého predaja sa pridala ďalšia firma. Protišmejdovská novela, na príprave ktorej sme sa podieľali, rapídne znížila počet predvádzacích akcií. Pokútni predajcovia však stále hľadajú nové chodníčky. My chceme, aby ľudia vedeli jednoznačne odlíšiť poctivých predajcov od diletantov a spoznať hodnoty, ktorými sa slušné firmy riadia," povedal prezident AOP Peter Vanka.


Musia plniť prísny etický kódex

"Naša spoločnosť pôsobí v Česku od roku 1998 a na Slovensku od roku 2004. Za ten čas máme za sebou 48 tisíc spokojných klientov. Chceme rozšíriť rady Asociácie osobného predaja ako združenia zodpovedných firiem, podnikajúcich v segmente osobného predaja na Slovensku," konštatoval konateľ FINEST-u Ján Pálka.

Každý nový člen Asociácie osobného predaja sa musí zaviazať bezvýhradne plniť prísny etický kódex združenia. S jeho vstupom musia súhlasiť všetci doterajší členovia, ktorí tak dávajú vlastné obchodné meno ako záruku, že nový člen bude napĺňať spoločné princípy poctivého predaja a dodržiavať zákonné, morálne a etické zásady.


Podmienkou je desaťročné pôsobenie firmy

Ďalšou významnou podmienkou je minimálne desaťročné pôsobenie firmy na slovenskom trhu, aby história spoločnosti bola zárukou a overením jej kvality. Porušenie Etického kódexu má za následok okamžité pozastavenie členstva v asociácii, navrhnutie opatrení k náprave a v prípade ich neuskutočnenia aj definitívne ukončenie členstva.

Asociáciu osobného predaja založili etablované spoločnosti v oblasti osobného predaja s dlhoročnou tradíciou, ktoré prezentujú výrobky svetových značiek priamo v domácnostiach.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety