Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Miloš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V Košiciach vyrástla nová zelená budova

Autor: WBN/PR, 16. júla 2014 06:13
EcoPoint: Nová administratívna budova zo zdravým pracovným prostredím Foto: DELTA Projektconsult
BRATISLAVA 16. júla (WBN/PR) - V decembri minulého roku bolo oficiálne dokončené nové administratívne centrum EcoPoint, ktoré vyrástlo za necelých 18 mesiacov vo východnej časti Košíc. Je to jedna z prvých trvalo udržateľných budov na východnom Slovensku, ktorá bola navrhnutá s dôrazom na ekonomické a environmentálne hľadisko.

Administratívna budova sa pýši strieborným predcertifikátom nemeckého certifikačného systému DGNB. V súčasnosti sa pracuje na dokončení procesu certifikácie budovy podľa amerického certifikačného systému LEED. Budova vďaka zdravému pracovnému prostrediu, nízkym prevádzkovým nákladom a priaznivej dopravnej dostupnosti ašpiruje na stupeň Gold.

Za technickú podporu ako aj krízový manažment, ktorý dohliadal na finálnu technickú a ekonomickú rovnováhu použitých technológií, vrátane vzájomnej komunikácie medzi zúčastnenými firmami zodpovedala spoločnosť DELTA Projektconsult Slovakia, ktorá má v rámci Európy bohaté skúsenosti s realizáciou udržateľných budov najmä v Rakúsku.

Nielen atraktívna lokalita, ale aj nízke prevádzkové náklady
Objekt má v nadzemných podlažiach základný dispozičný tvar písmena L. Je posadený na mohutnom podstavci, ktorý tvorí hromadná garáž v dvoch podzemných podlažiach. Hlavná dominantná šesťpodlažná budova je orientovaná pozdĺž osi v severojužnom smere a povedľa ulice Magnezitárska sa k nej pričleňuje päťpodlažná užšia časť.

Budovu by mali v ďalších etapách výstavby doplniť ešte ďalšie dve takmer identické budovy. Atraktivita administratívnych priestorov je pre nájomcu daná nielen svojou lokalitou, ale aj použitými materiálmi, novými technológiami a inteligentným systémom vykurovania a chladenia, ktoré objektu zabezpečí až o 30% nižšie prevádzkové náklady v porovnaní s klasickou modernou výstavbou. Projekt počíta aj so zelenou plochou na streche, ktorá vytvorí odpočinkové átrium a oddychovú zónu s možnosťou posedenia.

Informácie o projekte
Investor: EcoPoint s.r.o.
Celková podlahová plocha hlavného stavebného objektu: 10 501,70 m2
Generálny projektant: PROMA s.r.o.
DELTA Projektconsult: Risikomanagement – riadenie rizík termínov a nákladov stavebného projektu
Termín výstavby: 7/2012 – 12/2013

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety