Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V Košiciach vyrástla nová zelená budova

Autor: WBN/PR, 16. júla 2014 06:13
EcoPoint: Nová administratívna budova zo zdravým pracovným prostredím Foto: DELTA Projektconsult
BRATISLAVA 16. júla (WBN/PR) - V decembri minulého roku bolo oficiálne dokončené nové administratívne centrum EcoPoint, ktoré vyrástlo za necelých 18 mesiacov vo východnej časti Košíc. Je to jedna z prvých trvalo udržateľných budov na východnom Slovensku, ktorá bola navrhnutá s dôrazom na ekonomické a environmentálne hľadisko.

Administratívna budova sa pýši strieborným predcertifikátom nemeckého certifikačného systému DGNB. V súčasnosti sa pracuje na dokončení procesu certifikácie budovy podľa amerického certifikačného systému LEED. Budova vďaka zdravému pracovnému prostrediu, nízkym prevádzkovým nákladom a priaznivej dopravnej dostupnosti ašpiruje na stupeň Gold.

Za technickú podporu ako aj krízový manažment, ktorý dohliadal na finálnu technickú a ekonomickú rovnováhu použitých technológií, vrátane vzájomnej komunikácie medzi zúčastnenými firmami zodpovedala spoločnosť DELTA Projektconsult Slovakia, ktorá má v rámci Európy bohaté skúsenosti s realizáciou udržateľných budov najmä v Rakúsku.

Nielen atraktívna lokalita, ale aj nízke prevádzkové náklady
Objekt má v nadzemných podlažiach základný dispozičný tvar písmena L. Je posadený na mohutnom podstavci, ktorý tvorí hromadná garáž v dvoch podzemných podlažiach. Hlavná dominantná šesťpodlažná budova je orientovaná pozdĺž osi v severojužnom smere a povedľa ulice Magnezitárska sa k nej pričleňuje päťpodlažná užšia časť.

Budovu by mali v ďalších etapách výstavby doplniť ešte ďalšie dve takmer identické budovy. Atraktivita administratívnych priestorov je pre nájomcu daná nielen svojou lokalitou, ale aj použitými materiálmi, novými technológiami a inteligentným systémom vykurovania a chladenia, ktoré objektu zabezpečí až o 30% nižšie prevádzkové náklady v porovnaní s klasickou modernou výstavbou. Projekt počíta aj so zelenou plochou na streche, ktorá vytvorí odpočinkové átrium a oddychovú zónu s možnosťou posedenia.

Informácie o projekte
Investor: EcoPoint s.r.o.
Celková podlahová plocha hlavného stavebného objektu: 10 501,70 m2
Generálny projektant: PROMA s.r.o.
DELTA Projektconsult: Risikomanagement – riadenie rizík termínov a nákladov stavebného projektu
Termín výstavby: 7/2012 – 12/2013

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety