Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V Košiciach vyrástla nová zelená budova

Autor: WBN/PR, 16. júla 2014 06:13
EcoPoint: Nová administratívna budova zo zdravým pracovným prostredím Foto: DELTA Projektconsult
BRATISLAVA 16. júla (WBN/PR) - V decembri minulého roku bolo oficiálne dokončené nové administratívne centrum EcoPoint, ktoré vyrástlo za necelých 18 mesiacov vo východnej časti Košíc. Je to jedna z prvých trvalo udržateľných budov na východnom Slovensku, ktorá bola navrhnutá s dôrazom na ekonomické a environmentálne hľadisko.

Administratívna budova sa pýši strieborným predcertifikátom nemeckého certifikačného systému DGNB. V súčasnosti sa pracuje na dokončení procesu certifikácie budovy podľa amerického certifikačného systému LEED. Budova vďaka zdravému pracovnému prostrediu, nízkym prevádzkovým nákladom a priaznivej dopravnej dostupnosti ašpiruje na stupeň Gold.

Za technickú podporu ako aj krízový manažment, ktorý dohliadal na finálnu technickú a ekonomickú rovnováhu použitých technológií, vrátane vzájomnej komunikácie medzi zúčastnenými firmami zodpovedala spoločnosť DELTA Projektconsult Slovakia, ktorá má v rámci Európy bohaté skúsenosti s realizáciou udržateľných budov najmä v Rakúsku.

Nielen atraktívna lokalita, ale aj nízke prevádzkové náklady
Objekt má v nadzemných podlažiach základný dispozičný tvar písmena L. Je posadený na mohutnom podstavci, ktorý tvorí hromadná garáž v dvoch podzemných podlažiach. Hlavná dominantná šesťpodlažná budova je orientovaná pozdĺž osi v severojužnom smere a povedľa ulice Magnezitárska sa k nej pričleňuje päťpodlažná užšia časť.

Budovu by mali v ďalších etapách výstavby doplniť ešte ďalšie dve takmer identické budovy. Atraktivita administratívnych priestorov je pre nájomcu daná nielen svojou lokalitou, ale aj použitými materiálmi, novými technológiami a inteligentným systémom vykurovania a chladenia, ktoré objektu zabezpečí až o 30% nižšie prevádzkové náklady v porovnaní s klasickou modernou výstavbou. Projekt počíta aj so zelenou plochou na streche, ktorá vytvorí odpočinkové átrium a oddychovú zónu s možnosťou posedenia.

Informácie o projekte
Investor: EcoPoint s.r.o.
Celková podlahová plocha hlavného stavebného objektu: 10 501,70 m2
Generálny projektant: PROMA s.r.o.
DELTA Projektconsult: Risikomanagement – riadenie rizík termínov a nákladov stavebného projektu
Termín výstavby: 7/2012 – 12/2013

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety