Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Medická záhrada má Zelenú zónu, ponúka kávu i relax

Autor: SITA, 19. júla 2014 07:20
V Medickej záhrade vznikla Zelená zóna Deti vychutnávajúce si zábavu na detskom ihrisku v Medickej záhrade počas otvorenia novej staromestskej Zelenej zóny Medická - Poľná. Bratislava, 17. júl 2014. Foto: SITA/Katarína Acélová
BRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) – Medická záhrada spolu s Poľnou ulicou vo štvrtok vytvorili oddychovú Zelenú zónu. V Medickej záhrade v poslednom čase rozšírili letnú čitáreň, pribudla tu kaviareň a bistro, prvky na cvičenie pre seniorov a k detskému ihrisku s pieskoviskami pribudlo aj ihrisko pre staršie deti.

Ožila aj Poľná ulica, kde Staré Mesto obnovilo trhovisko a každý štvrtok sa tu zídu aj rôzni farmári ponúkajúci svoje dobroty. Jednoduchší je už aj prechod z Poľnej ulice na Ondrejský cintorín, vo štvrtok totiž otvorili zrekonštruovanú bránu z Poľnej do areálu Medickej záhrady.

Obrazom: V Medickej záhrade vznikla Zelená zónaV Medickej opravia lavičky väzni

Bratislavské Staré Mesto pripravuje opravu lavičiek v Medickej záhrade, pomáhať im pritom budú väzni. Na takmer tristo lavičkách budú pracovať väzni z 1. nápravnovýchovnej skupiny z bratislavského Justičného paláca i zo Sučian. Spoluprácu Staré Mesto dohodlo so Zborom väzenskej a justičnej stráže, oprava lavičiek i odmena za prácu väzňov vyjde mestskú časť do 10-tisíc eur. Uviedla to starostka Starého Mesta Tatiana Rosová vo štvrtok počas prehliadky Medickej záhrady a Poľnej ulice.

Zmluvu na opravu lavičiek Staré Mesto s väzňami uzavrelo na tri mesiace, platí od 21. júla do 21. októbra. V Medickej záhrade je približne 220 malých a 60 veľkých lavičiek. Každý deň bude na opravách lavičiek pracovať šesť väzňov, za prácu dostanú plat 2,20 eura na hodinu. Väzni by mali pracovať osem hodín denne, počas prác budú v Medickej záhrade na väzňov dohliadať.

"Máme prísľub, že to stihnú do októbra a postupne sa lavičky dostanú do novej podoby. Nebudú to nové lavičky, ale zrekonštruované a opravené staré lavičky," priblížila Rosová. Opravovanie lavičiek pritom nie je prvá spolupráca mestskej časti a väzenskej stráže, väzni už v minulosti pomáhali pri upratovaní vianočných trhov či niektorých ulíc v Starom Meste.

V Medickej záhrade vznikla Zelená zóna Letná čitáreň v Medickej záhrade počas otvorenia novej staromestskej Zelenej zóny Medická - Poľná. Bratislava, 17. júl 2014. Foto: SITA/Katarína AcélováVandali naďalej vyčíňajú

Mestská časť však stále bojuje s vandalizmom na Poľnej ulici i v Medickej záhrade. Ulicu už chráni kamera, neskôr by mohli pribudnúť aj dvojčlenné hliadky. V tomto prípade bude Staré Mesto spolupracovať s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava, hliadky totiž budú tvoriť nezamestnaní z úradu práce.

Hliadky by mali Poľnú ulicu i Medickú záhradu strážiť vždy v nočných hodinách, ich úlohou bude upozorňovať na vandalizmus a sledovať aj to, či sa niekto do zamknutej Medickej záhrady nedostal. "Vandali likvidujú plot, aby sa dalo do Medickej dostať alebo plot preskakujú. Potom bývajú lavičky i zadná stena záhrady posprejované," priblížila problémy s vandalmi starostka Rosová.

V Medickej záhrade vznikla Zelená zóna Medická záhrada počas otvorenia novej staromestskej Zelenej zóny Medická - Poľná. Bratislava, 17. júl 2014. Foto: SITA/Katarína Acélová
Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety