Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dalibor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Za šesť mesiacov rozhodol ústavný súd o tisíckach podaní

Autor: SITA, 20. júla 2014 07:34
ustava ilustračné foto Foto: SITA/Marián Peiger
KOŠICE 17. júla (WEBNOVINY) – Ústavný súd (ÚS) SR v prvom polroku tohto roka rozhodol o 8338 podaniach. Ako uplynulý týždeň informovala hovorkyňa ÚS SR Anna Pančurová, je to o 2604 rozhodnutých sťažností a návrhov viac ako v rovnakom období minulého roka, vtedy to bolo 5734 návrhov a sťažností.

"Na každého sudcu pripadlo v priemere 641 rozhodnutí, čo je o 200 rozhodnutí viac ako v rovnakom období minulého roka. Priemerná dĺžka konania pred ústavným súdom v prvom polroku 2014 presiahla 260 dní (priemerná dĺžka konania v roku 2013 bola 187). Dôvodom takto predĺženého konania je nepretržité zahlcovanie ústavného súdu sťažnosťami od jedinej právnickej osoby spoločnosti P., s. r. o. Pritom rozhodovaciu činnosť v sledovanom období zabezpečoval ústavný súd podľa aktuálneho Rozvrhu práce Ústavného súdu Slovenskej republiky v kompletnom zložení, teda v celkovom počte 13 sudcov," zdôraznila predsedníčka ústavného súdu Ivetta Macejková.

Odporúčame:

Kiska bude s Paškom riešiť ústavný súd asi až po prázdninách

Jedenásť ústavných sudcov rozdelia do troch senátovAko uviedla Pančurová, od 1. januára do 30. júna tohto roku bolo na ústavný súd doručených celkovo 7901 sťažností a návrhov.

K 30. júnu 2014 eviduje ústavný súd nevybavených 9524 sťažností a návrhov. V tomto počte sú zhrnuté aj nevybavené veci sudcov ústavného súdu, ktorým sa skončilo funkčné obdobie 4. júla 2014 (Sudca Ján Auxt – 56 vecí, sudca Juraj Horváth – 369 vecí, sudca Ján Luby – 353 vecí).

Z vecí pridelených bývalým sudcom ako sudcom spravodajcom, ktoré neboli do 4. júla skončené prijatím konečného rozhodnutia, bola jedna tretina pridelená sudkyni Jane Baricovej. Zostávajúce veci boli pridelené ostatným sudcom ústavného súdu. Ústavný súd v súčasnosti pracuje s maximálne dvojročnými podaniami a rozhodovaciu činnosť od 10. júla zabezpečuje len 11 sudcov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety