Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

O obžalobe Hedvigy ešte nerozhodli, spis má päťtisíc strán

Autor: SITA, 18. júla 2014 13:24
malinova Hedviga Žáková Malinová (uprostred) Foto: SITA/Jozef Jakubčo
NITRA 18. júla (WEBNOVINY) – Rozhodnutie, či sa Hedviga Malinová Žáková postaví pred súd, stále nepadlo. "Ešte nebolo rozhodnuté o prijatí obžaloby," uviedol dnes pre agentúru SITA hovorca Krajského súdu v Nitre Mário Pivarči.

Obžalobu na Malinovú Žákovú podal prokurátor generálnej prokuratúry 2. apríla. Vinia ju z krivej výpovede.

"Okresnému súdu Nitra bola predložená obžaloba, ktorá má 58 strán. Trestný spis má viac ako päťtisíc strán. Vo veci bolo vypočutých 69 svedkov a podané štyri znalecké posudky," hovorí Pivarči s tým, že štúdium spisu si preto vyžaduje určitý čas na rozhodnutie o tom, či sudkyňa obžalobu prijme alebo nie. Hovorca nitrianskych súdov dodáva, že sudkyňa má okrem tohto prípadu pridelené aj ďalšie, počtom obžalovaných aj počtom skutkov rozsiahlejšie veci.

Obrazom: Dav bránil v uliciach Hedvigu, prišli aj osobnosti


Kauza Hedvigy Malinovej Žákovej sa začala v lete 2006. Cestou do školy na skúšku ju napadli dvaja útočníci a na blúzku jej napísali Maďari za Dunai. Polícia prípad uzatvorila s tým, že sa nestal tak, ako ho poškodená opísala. Tá sa na postup slovenských štátnych orgánov sťažovala na Európskom súde pre ľudské práva. Prípad vyvolal veľký ohlas na politickej scéne.

Bývalá vláda Ivety Radičovej sa Hedvige Malinovej Žákovej ospravedlnila a sťažnosť sa napokon skončila dohodou o zmieri. Malinovej advokát Roman Kvasnica po podaní obžaloby vyhlásil, že Hedviga sa stala obeťou trestného činu, keď ju napadli v Nitre. "Doteraz nevie, čo mala podľa orgánov činných v trestnom konaní uviesť ako nepravdu," povedal v apríli Kvasnica.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety