Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Primátorom Bratislavy by bol Kňažko, porazil by Ftáčnika

Autor: SITA, 23. júla 2014 12:50
knazko Milan Kňažko (na snímke) by len tesne zvíťazil nad Milanom Ftáčnikom. (archívne foto) Foto: SITA/Tomáš Somr
BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) - Ak by sa voľby primátora Bratislavy konali už tento víkend, na čele hlavného mesta by stál Milan Kňažko.

Vyhral by však len tesne so ziskom 35,9 percenta pred Milanom Ftáčnikom, ktorého by volilo 34,3 percenta respondentov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry MVK, ktorý robili pre Bratislavský kuriér od 18. do 21. júla na vzorke 802 respondentov.

Respondenti prieskumu si vyberali z abecedne usporiadaného zoznamu kandidátov, ktorí svoj záujem o kreslo v Primaciálnom paláci deklarovali, alebo ktorí sa v tejto súvislosti spomínali v médiách.

Odporúčame:

Primátorom Bratislavy by sa stal Ftáčnik, zdolal by KňažkaTretia by skončila Ťapáková

Tretie miesto by získala Zuzana Ťapáková, ktorej by svoj hlas dalo 11,4 percenta opýtaných, Ivo Nesrovnal by získal 10,6 percenta a Jána Budaja by volilo 7,8 percenta opýtaných. Žiadneho z týchto kandidátov by nevolilo 14,9 percenta účastníkov prieskumu. Na voľbách by sa určite zúčastnilo 33,2 percenta a ďalších 34,4 percenta opýtaných svoju účasť ešte zvažuje.

Pre lepšie posúdenie rozhodovacích procesov voličov pri voľbe primátora sa agentúra respondentov pýtala aj hypotetickú otázku: "Skúste si predstaviť situáciu, že by voľby primátora boli dvojkolové (ako voľby župana). Zostavili sme niekoľko dvojíc, ktoré by sa teoreticky mohli stretnúť v druhom kole. Označte prosím v každej dvojici toho kandidáta, ktorého by ste v druhom kole volieb podporili".


Ftáčnik by porazil Budaja

Ak by sa do virtuálneho druhého kola dostal Budaj a Ftáčnik, zvíťazil by Ftáčnik so 44,9 percenta hlasov oproti 23,7 percentnej podpore Budaja. Ak by si voliči mali vyberať medzi Kňažkom a Ftáčnikom, primátorom by sa stal Kňažko s 46,4 percenta hlasov, Ftáčnik by získal podporu 36,1 percenta.

Z dvojice Nesrovnal a Ftáčnik by bol úspešnejší súčasný primátor, ktorého by volilo 44,4 percenta opýtaných, Nesrovnalovi by hlas dalo 22,3 percenta respondentov. Ftáčnik by s 44,3 percenta hlasov porazil aj Ťapákovú, ktorá by oslovila 24,5 percenta účastníkov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety