Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Ftáčnik zvažuje pôžičku na voľby, či ho podporí Smer, nevie

Autor: SITA, 24. júla 2014 06:26
Úradujúci bratislavský primátor Milan Ftáčnik chce na predvolebnú kampaň minúť maximálne zákonom povolený limit 250-tisíc eur. Zvažuje aj možnosť vziať si volebnú pôžičku.
ftacnik Primátor Bratislavy Milan Ftáčnik. Foto: SITA/Nina Bednáriková
BRATISLAVA 24. júla (WEBNOVINY) - Súčasný bratislavský primátor Milan Ftáčnik (nezávislý s podporou Smeru-SD), ktorý chce v jesenných komunálnych voľbách svoj post obhájiť, začína zbierať podpisy pod svoju kandidatúru. Ako nezávislý kandidát bude podpisy získavať od občanov, verí, že sa mu podarí nazbierať viac ako 600 podpisov, ktoré stanovuje zákon.

"Chcel by som oslovovať ľudí, a to považujem za veľmi účinnú formu kampane, kde vám ľudia môžu vrátiť spätnú väzbu," uviedol pre agentúru SITA primátor Milan Ftáčnik. Pred štyrmi rokmi pri voľbách Ftáčnika podporila strana Smer-SD, či to tak bude aj tento rok na jeseň, zatiaľ úradujúci primátor nevie povedať.

Odporúčame:

Bratislavčanom je v komunálnej politike najbližší Smer

Primátorom Bratislavy by bol Kňažko, porazil by Ftáčnika
Ftáčnik plánuje aj odpočet zmien v Bratislave

Primátor Ftáčnik v rámci svoje kampane k jesenným voľbám pripravuje aj odpočet svojej činnosti, v ktorom chce ukázať, čo sa v meste za posledné štyri roky zmenilo. Odpočet už má podľa jeho slov pripravený, distribuovať ho chce medzi ľudí ako prílohu niektorých z novín. Ftáčnik nepovedal, ktorých konkrétne.

"Sústreďujem sa na to, čo som vo funkcii urobil, pretože si myslím, že ako úradujúci primátor mám možnosť pochváliť sa tým, čo sa v meste zmenilo a samozrejme pripustiť, že sú aj veci, ktoré je potrebné ďalej zlepšovať, pretože sa to za štyri roky usporiadať a upratať nedá," povedal Ftáčnik k svojej kampani. Minúť pritom na predvolebnú kampaň chce maximálne zákonom povolený limit 250-tisíc eur.

Koľko peňazí súčasný primátor na svoju kampaň do volieb minie, si budú môcť občania skontrolovať na transparentnom účte, ktorý Ftáčnik dnes založil a fungovať bude od štvrtka. Do kampane chce vložiť aj vlastné peniaze, uchádzať sa chce o zbierky a zvažuje aj možnosť zobrať si volebnú pôžičku.


Podpora Smeru je neistá

Pri komunálnych voľbách pred štyrmi rokmi Ftáčnikovi finančne prispela aj strana Smer-SD, ktorá mu vyjadrila podporu. Podobne ako pri predošlých voľbách, aj tentokrát Ftáčnik kandiduje ako nezávislý, zatiaľ mu však Smer ani žiadna iná politická strana podporu nevyjadrili.

"Zo strany Smer sú nejaké signály, ale vyjadrili sa tak, že si chcú usporiadať politický názor na celú Bratislavu, nielen na funkciu primátora a mestských poslancov, ale aj na starostov. Smer sa vyjadril, že pravdepodobne až po lete dá definitívnu odpoveď na to, ako bude postupovať v komunálnych voľbách z hľadiska svojho politického postoja," priblížil Ftáčnik s tým, že aj on sa odpoveď dozvie zrejme až v tom čase.

O podporu sa Ftáčnik uchádzal aj u ďalších strán, ktoré by chceli byť zastúpené v mestskom parlamente aj v ďalšom volebnom období. Ani od nich zatiaľ odpoveď nedostal. "Stále prebiehajú intenzívne rokovania, som v kontakte s viacerými stranami a mám stále záujem získať ich podporu, ale definitívnu odpoveď zatiaľ nemám od nikoho," uzavrel primátor Ftáčnik.


V jesenných komunálnych voľbách chce o kreslo primátora zabojovať aj súčasný predseda najväčšieho mestského poslaneckého klubu SDKÚ-DS a Most Híd Ivo Nesrovnal, o post primátora sa uchádza aj nezávislý kandidát Milan Kňažko a Bratislavu by v nasledujúcom volebnom období chcel viesť aj fotograf Andrej Palacko.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety