Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Politológ: Procházkova kauza ešte viac znechutí voličov

Autor: SITA, 24. júla 2014 07:12
Procházka Predseda strany Sieť Radoslav Procházka. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) - Kauza s uniknutou nahrávkou Radoslava Procházku ešte viac znechutí slovenských voličov. Myslí si to politológ Miroslav Kusý. Zároveň podľa neho pondelňajšia Procházkova reakcia v médiách pripomínala výhovorky človeka prichyteného pri čine.

"Procházka postavil svoju agendu na tom, že on je iný ako ostatní," povedal Kusý. "Odišiel z parlamentu, chcel začať na zelenej lúke a to na ľudí zapôsobilo." Podľa Kusého je preto pravdepodobnejšie, že časť sklamaných Procházkových priaznivcov prejde skôr do stavu apatie, ako by mala podporovať iný opozičný subjekt.

Anketa
Komu veríte v kauze nahrávka, Procházkovi či Matovičovi?
Procházkovi, Matovič opäť raz predvádza mediálne divadielko
Matovičovi, nahrávka Procházku jasne usvedčuje
Ťažko povedať, snáď sa to vyšetrí
Ani jednému, obaja sú obyčajní podvodníci
Ďalšie ankety


Kusý zároveň tvrdí, že motiváciou Igora Matoviča k verejnému obvineniu Procházku z toho, že si chcel zaplatiť politickú reklamu bez vyúčtovania, sú vysoké preferencie strany Sieť v prieskumoch agentúr. Matovičove metódy sú podľa Kusého špinavé a znižujú už aj tak nízku úroveň politickej kultúry na Slovensku.

Odporúčame:

Podľa Sulíka je nahrávka pravá, Procházka skončil ako gazda

Matovič chce Procházkovo 'áno' na zverejnenie celej nahrávky

Video: Matovič zverejnil nahrávku s Procházkom

Procházka priznal, že hlas na Matovičovej nahrávke je jeho



Za neštandardného politika považuje Matoviča aj politológ Grigorij Mesežnikov. "Nedá sa nevšimnúť si vysokú frekvenciu jeho výskytu v rôznych kauzách," povedal Mesežnikov.

"Rok 2010, keď tvrdil, že ho chcel niekto podplatiť, odchod ľudí z kandidátky pred voľbami v roku 2012, skartovanie výpovede na generálnej prokuratúre, detektory lži, pri všetkých týchto veciach bol," povedal. Podľa Mesežnikova nie je zatiaľ úplne jasné, aká je Matovičova motivácia pri konfrontácii s Procházkom. Pre samotného Procházku je podľa neho situácia nepríjemná a bude veľmi záležať na tom, ako celú vec svojim priaznivcom odkomunikuje.

Video: Nahrávka Igora Matoviča s Radoslavom Procházkom


Zatiaľ podľa Mesežnikova ani nie je možné povedať, či a ako celá vec uškodí Procházkovej podpore. "Veľa toho nevieme o Procházkových priaznivcoch," povedal. Jediné, čo sa podľa Mesežnikova dá predpokladať, je, že priaznivci Procházku patria väčšinovo do tábora pravice. "Bude treba počkať na ďalší vývoj situácie," dodal.

Nahrávka rozhovoru medzi lídrom OĽaNO Igorom Matovičom a šéfom strany Sieť Radoslavom Procházkom sa objavila v utorok na internetovej stránke Vimeo.com. VIAC SA DOČÍTATE TU.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety