Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Stupava poteší cyklistov a bežcov, víkend bude patriť športu

Autor: SITA, 26. júla 2014 06:02
bezec behanie ilustračné foto Foto: SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 26. júla (WEBNOVINY) - Víkend v Bratislavskom kraji bude patriť cyklistom a bežcom, v Stupave sa totiž uskutoční 12. ročník športovo-kultúrneho podujatia Stupava Trophy 2014. Organizátori mysleli aj na deti a pripravili pre ne cyklomaratónik. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského kraja Iveta Tyšlerová.

V sobotu si na svoje prídu najmä cyklisti, ktorí si môžu vybrať spomedzi štyroch rôzne dlhých trás. Účastníci prvej kategórie vyštartujú na trať dlhú 105 kilometrov s prevýšením 2950 metrov o 9:00 zo stupavského parku za kaštieľom na Slovenskej ulici.

Na výber majú tiež trasy dlhé 76 kilometrov s prevýšením 2000 metrov, kategóriu na 42 kilometrov s prevýšením 1100 metrov a kategóriu s dĺžkou 25 kilometrov a prevýšením 600 metrov.

Na nedeľu 27. júla pripravili pre juniorských a detských cyklistov dve špeciálne trate a pre bežcov 17-kilometrový a 8-kilometrový pretek v lesnom teréne so štartom o 10:00 z Námestia rodiny v Záhorskej Bystrici. Detský cyklomaratónik s dĺžkou 700 metrov a so štartom o 10:00 v stupavskom parku je pre deti od 2 do 7 rokov, Junior trophy s dĺžkou 3,2 kilometra alebo 8 kilometrov sa začne o 13:00 a je pre deti od 8 do 14 rokov.

Na účastníkov čaká okrem pretekov aj areál maratónskej dedinky s rozlohou 20-tisíc metrov štvorcových, pripravený je aj program pre rodiny s deťmi. Návštevníci sa môžu tešiť tiež na živé prenosy na obrazovke, let vrtuľníkom, slávnostný stan či diskotéku. Podujatie organizuje Občianske Združenie Maratón. Nad akciou prevzali záštitu predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety