Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Poplach na kúpalisku, desiatky ľudí dostali žalúdočnú virózu

Autor: SITA, 25. júla 2014 15:09, aktualizované: 25. júla 2014 18:33
pocasie teplo leto kupanie kupalisko chlapec horucavy ilustračné foto Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Na termálnom kúpalisku Poľný Kesov zaznamenali 23 prípadov gastroenteritídy. Kúpalisko bolo preto v stredu 23. júla uzavreté. "Vykonali sme dezinfekciu a sanitáciu a dnes už máme otvorené," povedala Adriana Barátová z marketingového oddelenia kúpaliska.

Okrem detského bazéna sú všetky ostatné bazény v prevádzke. Vzorky vody odobraté hygienikmi 22. júla potvrdili podľa úradu verejného zdravotníctva nevyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie v neplaveckom bazéne a v detskom bazéne.

V priebehu tohto týždňa bolo v prevádzke 169 umelých kúpalísk. Zistené nedostatky v mikrobiologickej oblasti odstraňovali na kúpaliskách Topoľčany, Brezová pod Bradlom, Wellness centrum Patince, Termálnom kúpalisku Komárno a kúpalisku SAMŠPORT Myjava. Menšie nedostatky v čistote a v hygienickom zabezpečovaní vody boli zistené aj v malom neplaveckom bazéne na Obecnom kúpalisku Strelníky.


V prevádzke je 16 kúpalísk

V prevádzke je momentálne 16 prírodných kúpalísk s vyhovujúcou vodou. Konkrétne sú to Zlaté Piesky, Kuchajda a Slnečné Jazerá - Senec v Bratislavskom kraji, Veľká Domaša - Tíšava a Veľká Domaša - Valkov v Prešovskom kraji a Plážové kúpalisko Liptovská Mara - Liptovský Trnovec v Žilinskom kraji. V Košickom kraji vyhovujú Vinianske jazero, Zemplínska šírava - Kamenec, Zemplínska šírava - Paľkov a Zemplínska šírava - Hôrka.

V Banskobystrickom kraji je možné kúpať sa na prírodných kúpaliskách Teplý vrch - pláž Ormet, Teplý vrch - pláž Drieňok, Ružiná - pri obci Divín, Zelená voda - Kurinec a na Prírodnom kúpalisku Tornaľa. V Trnavskom kraji vyhovuje prírodné kúpalisko v Rekreačnej oblasti Kunovská priehrada. Zákaz kúpania trvá vzhľadom na nevyhovujúcu biologickú kvalitu vody na prírodnom kúpalisku Jazero Košice a vodnej nádrži Lipovina - Bátovce. Od 17. júla platí zákaz kúpania na prírodnom kúpalisku v Rekreačnej oblasti Gazarka Šaštín - Sráže v Trnavskom kraji.


Kúpať sa dá aj v prírode

Výsledky analýz z minulého týždňa potvrdili vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie aj na prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou. Konkrétne sú to Kuchajda, Čunovo, Rusovce - Candell, Zelená voda pri Novom meste nad Váhom, Vodná nádrž Nitrianske Rudno, Ružiná, Počúvadlianske jazero, Veľké Kolpašské jazero, Vindšachtské jazero, Zemplínska šírava - Biela hora,

Zemplínska šírava - Medvedia hora, Pod Bukovcom a Ružín. Vyhovujúce boli aj ostatné odbery na lokalitách Veľký Draždiak, Šulianske jazero, Vodná nádrž Prusy, Vodná nádrž Stará Myjava, Vodná nádrž Dubník, Štrkovisko Horná Streda, Tona Šurany a na príležitostne využívaných lokalitách v okrese Banská Štiavnica a Žarnovica, konkrétne Belianske jazero, Evičkino jazero, Klinger, Kopanice a Tajch.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy