Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Káčer dnes bicykluje z Bratislavy do Nitry

Autor: WBN/PR, 28. júla 2014 18:32
Foto: TA3
BRATISLAVA 28. júla (WBN/PR) - Správca Nadácie TA3 Peter Káčer dnes odštartoval svoju cyklojazdu naprieč Slovenskom. Svojou aktivitou chce upozorniť na charitatívnu SMS zbierku, ktorá je určená na liečbu 10 ľudí s diagnózou detskej mozgovej obrny v piešťanskom zariadení Adeli. Prvá etapa jeho sedemdňového cyklomaratónu odštartovala v Bratislave pred budovou TA3, kde Petra prišli podporiť aj futbalisti bratislavského Slovana, jeho spolužiaci, zástupcovia Nadácie Misia 21 a televízia TA3.

Samotná SMS zbierka Nadácie TA3, odštartovala 14. júla a bude trvať jeden mesiac. Môžu sa do nej zapojiť všetci ľudia zaslaním prázdnej SMS správy na číslo 832 v hodnote 1 eura. Zároveň sa zúčastnia aj žrebovania o atraktívne ceny, ktoré do súťaže venovala Televízia TA3 spolu s partnermi zbierky. Viac informácií o zbierke, ako aj o ľuďoch, pre ktorých je určená, nájdete na stránkach Nadácie TA3 www.ta3.com/nadacia, alebo aj priamo vo vysielaní televízie TA3.

Hlavným mediálnym partnerom projektu je televízia TA3, ktorá túto charitatívnu akciu medializuje prostredníctvom svojho vysielania prakticky už od vyhlásenia zbierky. Najdôležitejšie udalosti odvysiela TA3 v rôznej forme, či už v živých vstupoch, v spravodajstve, alebo prostredníctvom relácií, ktoré majú k téme blízko. Do podpory cyklojazdy sa zapojí aj množstvo ľudí známych zo športového a spoločenského prostredia, ktorí mu vyjadria podporu, či už slovom, podaním ruky, ale aj spoločnou cyklistickou etapou.

Foto: TA3
Peter Káčer, ktorý trpí diagnózou detskej mozgovej obrny, sa posledný polrok snažil intenzívne pripravovať na cyklojazdu. Dôsledná príprava spočívala v pravidelnom cvičení a jazdení. Ľudia ho mali možnosť stretnúť pri tréningu počas letných mesiacov aj na bratislavskej hrádzi. Podpora zbierky formou cyklistickej túry vznikla ako jeho nápad. Odštartovala to kúpa špeciálne upraveného bicykla, s ktorým sa vydal na Popradské pleso. Po dosiahnutí tohto cieľa si teda zvolil nový – za sedem dní chce prejsť približne 440 kilometrov z Bratislavy do Košíc.

O Nadácii TA3
Impulzom na vznik Nadácie TA3 bolo rozhodnutie pomáhať čo najväčšiemu počtu ľudí, ktorí sú na pomoc druhých odkázaní. Od roku 2011 tak Nadácia TA3 úspešne spája otvorené srdcia ľudí s tými, ktoré ich štedrosť, súcit a ľudskosť nutne potrebujú. Činnosť nadácie je zameraná na individuálnu podporu sociálne slabých a znevýhodnených občanov a podporu organizácií, ktoré sa zaoberajú deťmi, dospelými, ako aj seniormi. Zároveň Nadácia poskytuje pomoc pri živelných katastrofách a hromadných nešťastiach, aktívne sa zapája do podpory ochrany zdravia a rozvoja vedy a umenia.


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety