Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Sieť hľadá expertov a verí v nové tváre, avizuje Beblavý

Autor: SITA, 30. júla 2014 06:31
beblavy siet Nezaradený poslanec Miroslav Beblavý zo strany Sieť. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 30. júla (WEBNOVINY) – Novovznikajúca strana Sieť si vytvára expertné tímy pre jednotlivé oblasti a do svojich radov už pritiahla niekoľko desiatok odborníkov. S týmito profesionálmi strana podľa nezaradeného poslanca Miroslava Beblavého konzultuje pripravované programové opatrenia.

"Očakávam, že sa z nich vylúpnu nové tváre, nielen v médiách, ale že aj sami budú návrhy predstavovať, presadzovať, brániť ich, stanú sa ich tvárami. Čo je veľmi špeciálny typ práce, najmä pri novej strane, keď to robíte bez poslaneckého miesta, bez platu a bez nejakého super zázemia," povedal pre agentúru SITA Beblavý.

Odporúčame:

Cieľom Siete je vymeniť Smer-SD, vyhlásil Beblavý

Preferencie z prieskumov chceme zreálniť, sľubuje Beblavý
Sieť chce mať zázemie aj v regiónoch

Sieť teraz rovnako buduje zázemie v regiónoch, z ktorého podľa Beblavého môže vzísť niekoľko regionálnych, potenciálne aj celoslovenských lídrov.

"Postupne teraz budeme predstavovať najmä komunálnych politikov a od zimy aj tváre iného typu," konštatoval opozičný poslanec. Podľa jeho slov ide o evolučný proces, ktorý potrvá minimálne do parlamentných volieb. Sieť podľa Beblavého chce umožniť schopným a aktívnym ľuďom presadiť sa v politike, ak majú talent a vôľu. "Musia to na seba zobrať a potom ukázať, že na to majú," vysvetlil.

Záujem ľudí o spoluprácu s novou stranou je podľa Beblavého vyšší, ako bola jeho skúsenosť s presviedčaním odborníkov v SDKÚ-DS. "Sieť prišla s istou aurou, ktorá láka iný typ ľudí, ako má slovenská politika. Obával som sa, že drvivá väčšina ľudí, ktorí do Siete prídu, budú prechádzajúci z jednej strany do druhej. Som príjemne prekvapený, že ľudia, ktorí už boli v strane, tvoria len asi 20 percent členov," konštatoval Beblavý.


Politické bariéry sa nepodarilo zlomiť

Väčšina z týchto straníkov bola len v jednej strane, a to buď KDH alebo SDKÚ. Naopak, 80 percent členov Siete sa nikdy stranícky neangažovalo, polovicu z nich tvoria mladí do 35 rokov. "V tomto Sieť začína akoby s lepšou karmou a je na nás, aby sme tých ľudí dokázali vtiahnuť do politiky a udržať ich v nej," poznamenal nezaradený poslanec.

Na druhej strane Beblavý vníma, že v slovenskej spoločnosti je veľmi veľa ľudí, ktorí by v princípe chceli slúžiť spoločnosti, sú zabezpečení, mali by čas, priestor a chuť urobiť niečo pre iných, a mohli by patriť k prirodzeným kandidátom na poslancov miestnych zastupiteľstiev a starostov, mnohí z nich však politiku považujú za špinavú a nechcú do nej vstúpiť. "V tom sa ešte nepodarilo zlomiť politické bariéry, ale podarilo sa ich posunúť," uzavrel Beblavý.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety