Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Člen sýkorovcov Riki priznal vraždu konkurencie

Autor: SITA, 29. júla 2014 18:01
putá Foto: shutterstock.com
BANSKÁ BYSTRICA 29. júla (WEBNOVINY) – Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici schválil dohodu o vine a treste, ktorú s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel 38-ročný Richard Rakický z Bratislavy.

Člen skupiny bratislavského podsvetia sýkorovcov prijal trest 12 rokov odňatia slobody za zločin založenia a podporovania zločineckej skupiny a za vraždu Róberta Pála, ktorá sa stala ešte v novembri 2003 v Pezinku.


Riki sa priznal, že na pokyn vraždil

Rakický priznal, že na pokyn šéfa skupiny Róberta L., zvaného Kýbel sa s ďalšími osobami podieľal na vražde Róberta Pála, ako príslušníka konkurenčného gangu takáčovcov. Stalo sa to 18. novembra 2003 v Pezinku a pri útoku sýkorovcov na Pála bol zranený aj jeho ochrankár Peter H. Rakického odsúdili aj za pokus vraždy ochrankára.

Pohyb zavraždeného Pála monitoroval Juraj H., ktorý pre sýkorovcov zabezpečoval sledovanie osôb. V tejto súvislosti vybavil auto kamerou, ktorá snímala Pálov rodinný dom a prístupovú cestu k nemu. Záznamy potom odovzdával šéfovi Róbertovi L. Ten rozhodol, ako na Pála zaútočia. Strelcom bol aj Richard Rakický.

Odporúčame:

Skupina sýkorovcov je opäť pred súdom za pokus o vraždu

Muž z pokusu o vraždu pri Rovinke ostáva vo väzbeNa Pála, ktorý jazdil vo svojom aute Volvo s ochrankárom Petrom, zaútočili 18. novembra 2003 okolo 8:00. Použili na to ukradnuté Audi s falošnými evidenčnými číslami, ktoré šoféroval Martina B., zvaný Rus. Na obeť strieľali zo samopalu Tokarev a útočnej pušky značky Crvena zastava.

Pál zomrel na mieste, útočníci na neho vypálili takmer 50 striel. Zranili pritom aj ochrankára. Po čine ušli do katastra osady v okrese Senec, kde sa prezliekli a v aute Róberta L. odišli. Auto použité na vražedný útok poliali benzínom a podpálili.


Na vražde sa podielali aj ďaľší sýkorovci

Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči verdiktu súdu neodvolá. Rakický si trest odpyká v 2. nápravnovýchovnej skupine.

Vraždu Pála naplánoval Róbert L., alias Kýbel, pretože ho považoval za vysokopostaveného člena konkurenčného gangu takáčovcov, ktorej aktivity chcel prevziať. Na príprave a realizácii vraždy Pála sa podieľali okrem Rakického aj ďalší príslušníci skupiny sýkorovcov.

Rakický nie je prvý z gangu bratislavského podsvetia tzv. sýkorovcov, ktorý "prehovoril" a s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste. Trest osem rokov odňatia slobody za podiel na činnosti skupiny a ďalšie trestné činy prijal aj Dávid Takáč zo Senca.

Jeho kamaráti, bratia Tibor a René Mészárosovci, po dohode s prokurátorom dostali za prečin výtržníctva peňažné tresty tristo a dvestopäťdesiat eur. Takáč bol minimálne od roku 2008 členom zločineckej skupiny a podieľal sa na spáchaní najmenej jedného obzvlášť závažného zločinu, spáchaného zločineckou skupinou.


Rezeň prijal trest jedenásť rokov odňatia slobody

K sýkorovcom patrí a priznal vinu aj Martin Hrabárik, zvaný Rezeň. Ten za svoje trestné činy prijal trest jedenásť rokov odňatia slobody.

Členov skupiny sýkorovcov stíhajú za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a za obzvlášť závažné zločiny vraždy, vydieračského únosu, hrubého nátlaku, všeobecného ohrozenia, podvodu, ublíženia na zdraví, nedovoleného ozbrojovania a za zločin poškodzovania cudzej veci.

Skupina nesie meno podľa dnes už mŕtveho Miroslava Sýkoru, v minulosti považovaného za jedného z bossov podsvetia. Zastrelili ho i s ochrankárom pred hotelom Holiday Inn v Bratislave 6. februára 1997.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy