Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ferdinand

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Hovorca armády Vanga končí, rozhodol sa odísť do civilu

Autor: SITA, 31. júla 2014 11:52, aktualizované: 31. júla 2014 14:20
Milan Vanga Hovorca ozbrojených síl Milan Vanga odchádza do civilu. Foto: Facebook.com
BRATISLAVA 31. júla (WEBNOVINY) – Z armády odchádza do civilu jej dlhoročný hovorca Milan Vanga. Na poste hovorcu Ozbrojených síl SR bol vyše 10 rokov, vo vojenskej službe strávil 20 rokov a 344 dní.

"Vždy som bol a budem hrdý na príslušnosť k Ozbrojeným silám SR a svoju prácu v ich prospech a v prospech informovania verejnosti prostredníctvom médií som vnímal ako poslanie, ktorému som obetoval nielen pracovný, ale často aj voľný čas," uviedol Vanga.

Vanga okrem pôsobenia ako hovorca bol v roku 2011 aj v misii ISAF v Afganistane, kde mal funkciu zástupcu veliteľa Národného podporného prvku a zároveň zástupcu veliteľa slovenského kontingentu. Počas pobytu v misii publikoval na portáli Webnoviny.sk Afganský zápisník, ktorý po návrate domov vydal knižne.

Afganský zápisník odchádzajúceho hovorcu armády Milana Vangu si môžete PREČÍTAŤ TU.

Novým hovorcom ozbrojených síl bude od piatka major Štefan Zemanovič. Ten v nich pôsobí od roku 1993. Počas svojej vojenskej kariéry bol v rôznych veliteľských a štábnych funkciách. Dva roky bol dôstojníkom pre komunikáciu s médiami vo Veliteľstve mierovej misie UNFICYP na Cypre a po návrate z misie zodpovedal za komunikáciu s verejnosťou vo Veliteľstve Síl výcviku a podpory v Trenčíne.

V rokoch 2011 a 2013 pôsobil vo vojenskej operácii ISAF v Afganistane ako veliteľ Operačného výcvikového a styčného tímu a Vojenského poradenského tímu. Od decembra 2013 je zaradený v štruktúre Osobného štábu náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR ako vedúci starší dôstojník – špecialista.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety