Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Mikuláš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Hovorca armády Vanga končí, rozhodol sa odísť do civilu

Autor: SITA, 31. júla 2014 11:52, aktualizované: 31. júla 2014 14:20
Milan Vanga Hovorca ozbrojených síl Milan Vanga odchádza do civilu. Foto: Facebook.com
BRATISLAVA 31. júla (WEBNOVINY) – Z armády odchádza do civilu jej dlhoročný hovorca Milan Vanga. Na poste hovorcu Ozbrojených síl SR bol vyše 10 rokov, vo vojenskej službe strávil 20 rokov a 344 dní.

"Vždy som bol a budem hrdý na príslušnosť k Ozbrojeným silám SR a svoju prácu v ich prospech a v prospech informovania verejnosti prostredníctvom médií som vnímal ako poslanie, ktorému som obetoval nielen pracovný, ale často aj voľný čas," uviedol Vanga.

Vanga okrem pôsobenia ako hovorca bol v roku 2011 aj v misii ISAF v Afganistane, kde mal funkciu zástupcu veliteľa Národného podporného prvku a zároveň zástupcu veliteľa slovenského kontingentu. Počas pobytu v misii publikoval na portáli Webnoviny.sk Afganský zápisník, ktorý po návrate domov vydal knižne.

Afganský zápisník odchádzajúceho hovorcu armády Milana Vangu si môžete PREČÍTAŤ TU.

Novým hovorcom ozbrojených síl bude od piatka major Štefan Zemanovič. Ten v nich pôsobí od roku 1993. Počas svojej vojenskej kariéry bol v rôznych veliteľských a štábnych funkciách. Dva roky bol dôstojníkom pre komunikáciu s médiami vo Veliteľstve mierovej misie UNFICYP na Cypre a po návrate z misie zodpovedal za komunikáciu s verejnosťou vo Veliteľstve Síl výcviku a podpory v Trenčíne.

V rokoch 2011 a 2013 pôsobil vo vojenskej operácii ISAF v Afganistane ako veliteľ Operačného výcvikového a styčného tímu a Vojenského poradenského tímu. Od decembra 2013 je zaradený v štruktúre Osobného štábu náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR ako vedúci starší dôstojník – špecialista.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy