Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Trnavskí doktori sa bránia, video z operácie neskracovali

Autor: SITA, 1. augusta 2014 10:10
operácia Foto: Ilustračné foto - SITA/AP
TRNAVA 1. augusta (WEBNOVINY) – Videozáznam z operačného výkonu pacientky nie je a nikdy nebol súčasťou jej zdravotnej dokumentácie, bol vyhotovený anonymne len na vedecké a edukačné účely.

Odporúčame aj:

Doktori z Trnavy nechcú dať pacientke video z jej operácieUviedol to riaditeľ Fakultnej nemocnice v Trnave Martin Tabaček v odpovedi na otvorený list predsedu Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Petra Visolajského, ktorý ho vyzval, aby nemocnica pacientke vydala úplný a neupravený záznam z jej operácie. Pacientka tvrdí, že zo stominútového zákroku dostala len sedemnásťminútový zostrih.


Úplný záznam by jej pomohol pri ďalšej liečbe

To, že videozáznam nebol súčasťou zdravotnej dokumentácie potvrdil podľa Tabačka aj Úrad pre ochranu osobných údajov. "Dostupný anonymný videozáznam bol pacientke ústretovo poskytnutý v plnom rozsahu tak, ako bol zaznamenaný. Videozáznam sme nijakým spôsobom neskracovali a bol vytvorený len z časti operačného výkonu," uviedol Tabaček.

Podľa pacientky bol originálny záznam upravený v strihacom programe. Úplný záznam by podľa jej vyjadrenia pre agentúru SITA potrebovala pre ďalšiu liečbu, pretože má pokračujúce zdravotné problémy.


Nikto nekonštatoval pochybenie

Riaditeľ Fakultnej nemocnice v Trnave Tabaček tvrdí, že doteraz nikto z kompetentných, ktorí sa prípadom zaoberali, nekonštatoval medicínske pochybenie. Viaceré kompetentné orgány podľa neho konštatovali neopodstatnenosť podnetov od pacientky.

Šéf LOZ Visolajský riaditeľa trnavskej nemocnice otvoreným listom požiadal, aby pacientke poskytol úplnú a neupravenú zdravotnú dokumentáciu vrátane videozáznamu tak, ako to prikazuje zákon. Riaditeľa zároveň upozornil, že videozáznam z operácie je súčasťou zdravotnej dokumentácie pacientky.

Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti je preto povinný uchovávať ho v originálnej podobe a sprístupniť pacientke, ak o to požiada. V tomto prípade bol však videozáznam zhotovený anonymne a bez možnosti pre nezainteresovaného identifikovať pacientku.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety